bios usb yi görmüyor

Başlatan comonda2, 25 Ekim 2018 - 22:59:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

comonda2

merhaba, kubuntuyu 16 gb usb ye kurmaya çalışıyorum.rufus ve usb live creatorle denedim bios görmedi.daha önce bu isoyla kurulum yapmıştım ve bios görmüştü.bios en güncel sürümde ondan yana bir problem olduğunu zannetmiyorum.usb de çalışıyor.neden olabilir nasıl çömzebilirim? farklı bir program mı kullanmam gerekir?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Ekim 2018 - 00:14:42

acil cevap lazım...

illedelinux

İso bozuk olursa bu sorun olur. md5 kontrolü yapın ve usbye yazdırmak için bu yazılımı deneyin.
http://wiki.rosalab.ru/en/index.php/ROSA_ImageWriter#Where_can_I_take_it.3F
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

comonda2

md5 doğru.basettiğiniz program 2,5 mb lık bir disk yarattı malesef

ethernity

Acaba farklı programlar deneyip de sonuç almadığınız oldu mu? Kendiniz sonda yazmışsınız: farklı bir program mı kurmam gerekiyor diye. Hani burda sormadan önce bir deneme yapmış olmanız daha sağlıklı olurdu. USB bellekten de kaynaklanabilir. Farklı kombinasyonlarda deneyip sorunun neden kaynaklandığını bulmaya çalışın.

comonda2

Alıntı yapılan: ethernity - 27 Ekim 2018 - 22:39:24
Acaba farklı programlar deneyip de sonuç almadığınız oldu mu? Kendiniz sonda yazmışsınız: farklı bir program mı kurmam gerekiyor diye. Hani burda sormadan önce bir deneme yapmış olmanız daha sağlıklı olurdu. USB bellekten de kaynaklanabilir. Farklı kombinasyonlarda deneyip sorunun neden kaynaklandığını bulmaya çalışın.

3 farklı usb 5 program + dd mode denedim olmadı.daha önceden kurmuştum sorun olmamıştı.

sinan54

Bios ayarlarınızı yeniden gözden geçiriniz,hızlı yüklemenin kapalı ve usb bağlantılarının açık olması gerekiyor.Geçen gün Windows kurulum sonrası aynı problemle karsılaştım.
sorunu şöyle çözdüm (sizin bios farklı olabilir)
1- F12 tuşu ile önyükleme bölümüne giriyorum
2-Tab tuşu ile ''Application menu'' bölümüne geçiyorum.
3-Burada ''Diagnostic program'' diye bir seçenek var.Enterliyoruz,Bu seçenek bios onarma seçenegi oluyor.Bir çizgi dolarak işlemi bitiriyor,bilgisayarı yeniden başlatıyor.Burada sistem açılmadan önyükleme tuşuna basmanız gerekiyor.(Bende F12)

comonda2

Alıntı yapılan: sinan54 - 28 Ekim 2018 - 00:04:59
Bios ayarlarınızı yeniden gözden geçiriniz,hızlı yüklemenin kapalı ve usb bağlantılarının açık olması gerekiyor.Geçen gün Windows kurulum sonrası aynı problemle karsılaştım.
sorunu şöyle çözdüm (sizin bios farklı olabilir)
1- F12 tuşu ile önyükleme bölümüne giriyorum
2-Tab tuşu ile ''Application menu'' bölümüne geçiyorum.
3-Burada ''Diagnostic program'' diye bir seçenek var.Enterliyoruz,Bu seçenek bios onarma seçenegi oluyor.Bir çizgi dolarak işlemi bitiriyor,bilgisayarı yeniden başlatıyor.Burada sistem açılmadan önyükleme tuşuna basmanız gerekiyor.(Bende F12)
biosum o kadar yeni bir teknoloji değil.öyle bir seçenek benimkinde yok.başka önerisi olan var mı?