Windowstan Linuxa Geçmek

Başlatan must1, 23 Ekim 2018 - 00:23:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

must1

Merhaba arkadaşlar windowstan linuxa geçeceğim fakat dosyalarımı nasıl yedeklemeliyim kayıp olmaması için harici bir diske yedekleme imkanım yok. Bu konuda yardımcı olursanız seviniri. Teşekkürler

meda

Uzun vadede sorunsuz sağlıklı bir sistem isterseniz yedekleme alıp mevcut diskin tamamını Linux dosya sistemine göre ayarlamanız iyi olur. Ayrıca yedekleme birşeylerin ters gidip donanım bozulmalarına karşı da önlem sayılabilir bu sebeple yine de yedek almanız kendinizi sağlamda hissetirir.
Risk size ait olmakla birlikte Windows üzerinde 2 parça olacak şekilde birisinde Windows diğer bölümde dosyalarınız olacak biçimde HDD bölümlerini ayarlayın. Bölüm adlandırması Linux üzerinde kolaylık sağlar.  :) Ubuntu 18.10 USB yükleyicisi ile yükleme aşamalarından sistem bölümlendirme seçim ekranında başka * bir şey deyip dosyalarınız olduğu bölümleri silip yeni bir bölümü Ext4 /root biçiminde ayarlayıp gerekli süreci tamamlıyorsunuz.  :)
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

must1

007

Bir bilgisaya pardus yüklemiştim. Windows açılmamıştı. Onun alanına girmemesi gerekiyor filan.

Google'de geçenlerin başına gelen sorunları araştır. Mesela linux kurdum windows açılmıyor diye arat.

Her adımı çok dikkatli yap.
2 kuruşluk ben EMİR VEREN 4 kuruşlukların 5 kuruşluk işlerini yaparım.