[Çözüldü] Veri Kurtarma Sonrası

Başlatan aderinkaya, 18 Ekim 2018 - 12:47:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aderinkaya

Merhabalar,

Silinen dosyaları kurtarmak için photorec testdisk kullandım. Gel görelimki hepsini klasör klasör yaptı bunları uzantı uzantı ayıkladım fakat şuan ayıkladığım klasörün birinde 110bin küsür dosya var. Aç dediğim zaman dosya yöneticisi donuyor. Bunu nasıl çözebiliriz yada bir fikri olan var mı?

illedelinux

Bildiğim çözüm yok ama fikrim var.
Caja dosya yöneticisi ve Engrampa arşiv yöneticisi, bu ikili iyi anlaşıyor, aynı sorunları yaşadığımda bu ikili hep çözüm olmuştur, sen de deneyebilirsin.

sudo apt install caja engrampa

Geri silmek istersen.
sudo apt remove caja engrampa
sudo apt autoremove
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

aderinkaya

[mention=642415]@illedelinux[/mention] Denedim hocam ne yazık ki çalışmadı. Hatta hata verdi hata raporu gönderdim bende.

sinan54

@derinkaya tahminimce ssd disk kullanıyorsunuz.Bu disklerden veri kurtarma çok zor,hatta imkansız diye biliyorum.Veri kurtarma olsa dahi çok büyük paralar isteniyor.İnternetten biraz araştırın,diger türlü yazılımların ssd diske zarar verme olasılığı var.

aderinkaya

[mention=642422]@sinan54[/mention] aynen SSD kullanıyorum. Aynı verilerin daha önce kopyalandığı ve bulunduğu hdd ile usb var ama kopyalama işleminin üstünden rahat 4-5 defa biçimlendirme veya format işlemi geçmiştir.

sinan54

hdd diskten yinede kurtarılabilir,fakat çok fazla format ve yazma işleminden sonra ücretsiz yazılımlarla çok zor.

aderinkaya

[mention=642425]@sinan54[/mention] üzerine yazma gibi bir durum olmadı hocam masaüstünde idi usb ye kopyaladım diğer bilgisayara aktarmak için sonra bir baktım arşiv hasar görmüş kopyalarken pert. Ana kaynağı keserek aldığım için gitmişti pcden. Hemen recovery başlattım yüzbinden fazla dosya var ne geldi ne gelmedi bakamadım şahsen.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Ekim 2018 - 19:19:41

Windows cihazda türe göre sıralayarak önce klasör klasör ayırdım. Daha boyuta göre sıralayarak gruplandırdım. Düşük boyutlu olanlar zaten sistemin saçma sapan ön izleme görselleri idi. Sorunu çözdüm.