[Çözüldü] Veri Kurtarma

Başlatan aderinkaya, 16 Ekim 2018 - 16:27:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aderinkaya

Merhabalar,
Masaüstüme bir klasör atmıştım içinde çalıştığım şirketin resmi evrakları mevcuttu ve yedeği yoktu :D Onu başka bilgisayara atmak için keserek usb'ye attım sonra baktım ki usb de arşiv bozulmuş. Masaüstünden de kestim bunu nasıl kurtarabiliriz? Şimdi 120gb lık ssd'nin tümüne mi kurtarma için tarama yapacağız yoksa sadece masaüstünü aratma imkanımız var mı? Ayrıca office ve resimlerden oluşan bir klasördü bunları kurtaracak program öneriniz nedir?

marslı

testdisk ile dosyalarını kurtarabilirsiniz. Tüm diski tarar masaüstüne gelip dosyaları alırsınız. 

kendim

R-Studio kulanabilirsiniz

ONE A2003 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kendim

R-Studio tu kullanabilmek için aşağıdaki linkteki İSO dosyasını usb ye bootable olarak yazdırın.
Sonra masaüstünde başlat menüsünden programları açın ve data recovery sekmesinden R-Studio programını çalıştırın.

indirme linki: http://sergeistrelec.ru/winpe_10_8/148-winpe-10-8-sergei-strelec-x86-x64-native-x86-20180802-english-version.html

aderinkaya

Şuan testdisk yani photorec ile tarama yapıyorum yalnız binlerce dosya klasör buluyor kaydediyor. İsimleri kafasına göre atıyor ben bunun hagisinin benim masaüstünde sildiğim dosyalar olduğunu nereden anlayacağım.

kendim

dosya uzantılarını parametre olarak vererek daraltabilirsin. örneğin docx, ve png yada jpeg gibi.
kullandığın programı denemedim ama sanırım vardır. Sonra bulduğun dosyaları açarak bakman gerekebilir.

aderinkaya

[mention=642368]@kendim[/mention] tarama bitti hocam binden fazla klasör var artık kaç bin dosya vardır allah bilir :D dediğiniz gibi sudo find /home -name "*.png" -exec mv {} /home/arda/Masaüstü/Kurtarılanlar \; şeklinde ayıklatacağım artık içinde gereksiz bir dünya şeyide ayıklayacak ama onlarıda zamanla temizlerim. Bu tip dosya kalabalıkları ile uğraşmak istemeyenler için windows'da rstudio active file recovery gibi şeyler kullanabilir daha düzenli.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Ekim 2018 - 11:11:56

Vay ayıkla demez olaydım imanımı gevretti :D veri kurtaracak arkadaşlara tavsiyem linux programlar ile yapmak yerine wine içinde rstudio, active file recovery , easeus data recovery gibi programlar ile kurtarma yapınız :) Hem görsel çalışma sağlar hemde klasör isimleri olduğu gibi görünür.