.

Başlatan Erdem Ural, 14 Ekim 2018 - 14:06:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Erdem Ural

.
.

ethernity

GRUB kurulumunda her hangi bir anormallik oldu mu? Normalde kurulum sırasında GRUB oluşturulurken sistemde kurulu olan sistemleri listeye dahil eder. Remix OS-u sildiğiniz halde (ki öyle yazmışsınız) GRUB ekranında görünmesi bir şeylerin yanlış gittiğini gösteriyor. Ubuntunun GRUB-u olduğunu nasıl anladınız? Remix ve ya Phoenix kullanmadığım için onların GRUB ekranının Ubuntu-nunkinden farklı olup olmadığını bilimiyorum, o yüzden sordum. Elinizde Live USB ve ya CD varsa, onun yardımıyla diskteki son durumu inceleyip ona uygun bir çözüm yolu arayabilirsiniz.

Erdem Ural

[mention=642305]@ethernity[/mention] yanlış yazmışım üstte phoenix os gnu grub yazıyor ama seçeneklerde windows ve remix os var

ethernity

Her durumda dışarıdan bir müdahele gerekiyor. Bir Live USB oluşturup oradan sisteme giriş yapmayı deneyin.

Bu arada, başlığı daha spesifik bir başlıkla değiştirmenizi öneririm. "Acil yardım" şeklindeki bir başlık pek uygun değil.

Erdem Ural

[mention=642309]@ethernity[/mention] başlık için ne önerirsiniz? ve live usb derken boot ederken try ubuntu yumu seçmem gerek çok bilgim yok

freeman

USB 'ye Ubuntu kurulu bellek ile bilgisayarı açın ve şurada yazanları deneyin, GRUB 'u onaracaktır.
https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Boot-Repair

Düzenleme: Tabi UEFI ve Legacy BIOS durumlarını kontrol edip ona göre yükleme yapmanız gerekiyor.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

Erdem Ural

[mention=642311]@freeman[/mention] usb ye ubuntu derken try ubuntumu diyeceğim üste yazdığım gibi linuxdan çok anlamıyorum

ethernity

Alıntı yapılan: Erdem Ural - 14 Ekim 2018 - 22:20:24
[mention=642309]@ethernity[/mention] başlık için ne önerirsiniz? ve live usb derken boot ederken try ubuntu yumu seçmem gerek çok bilgim yok

Evet, tam da o.
Aslında bu konuya yakın bir sürü başlık var. Başlık açmadan önce küçük bir aramayla da çözüme ulaşabilirdiniz. @freeman'ın paylaştığı link size yardımcı olacaktır. "Phpenix OS GRUB ekranında görünmüyor" gibi bir şey olabilir mesela.

Erdem Ural

[mention=642314]@ethernity[/mention] evet yazmayı denedim fakat ingilizce makaleler çıktı ve İngilizcem iyi değil. :D

freeman

Evet "Ubuntu' yu dene" seçeneğini seçin. Sayfanın yukarısında wiki bağlantısı var. Oradan ilk adım için birçok şeyi öğrenebilirsiniz.
Good morning and welcome to the Black Mesa Transit System. This automated train is provided for the security and convenience of the Black Mesa Research Facility personnel.

ethernity

Alıntı yapılan: Erdem Ural - 14 Ekim 2018 - 22:38:02
[mention=642314]@ethernity[/mention] evet yazmayı denedim fakat ingilizce makaleler çıktı ve ingilizcem okar iyi değil

O kadar uzağa gitmeğe gerek yok. Bu forum içinde ve başka türkçe forum sitelerinde de bolca tartışılan bir konudur.

Erdem Ural

@ethernity @freeman hepinize teşekkür ederim yarın sabah deniyeceğim inşallah olur zaten linux da kurmam lazımdı onuda kurmuş olurum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Ekim 2018 - 18:26:28

[mention=642317]@ethernity[/mention] önerilen onarım yaptım şimdi phoenix os kuruyorum inşallah olur hepinize tekrardan teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Ekim 2018 - 18:28:33

[mention=642317]@ethernity[/mention] [mention=642317]@freeman[/mention] sizi tanıyorum herhalde çok eskiden ubuntu kullanırken sorunlarıma çözüm bulmuştunuz ve ben hep yanlış yere konu açardım  :)

ethernity

Alıntı yapılan: Erdem Ural - 14 Ekim 2018 - 22:43:31
@ethernity @freeman hepinize teşekkür ederim yarın sabah deniyeceğim inşallah olur zaten linux da kurmam lazımdı onuda kurmuş olurum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Ekim 2018 - 18:26:28

[mention=642317]@ethernity[/mention] önerilen onarım yaptım şimdi phoenix os kuruyorum inşallah olur hepinize tekrardan teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Ekim 2018 - 19:28:33

[mention=642317]@ethernity[/mention] [mention=642317]@freeman[/mention] sizi tanıyorum herhalde çok eskiden ubuntu kullanırken sorunlarıma çözüm bulmuştunuz ve ben hep yanlış yere konu açardım  :)

Yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Eğer çözüldüyse başlığı etiketleyebilirsiniz. Nasıl yapıldığına da buradan bakabilirsiniz.