[Çözüldü] Python'a Başlıyorum Kaynak Yardımı Lazım

Başlatan aderinkaya, 29 Eylül 2018 - 18:54:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aderinkaya

Merhabalar,

Bir müddet vaktim var. Bu süreç içinde tekrar programlamaya başlamak istiyorum yıllardır içimde hep bir hevesti. 8 yıl önce C++'a başlamıştım tam mantığı kafamda yer etti derken bir daha yüzünü açmak nasip olmadı. Şimdi python ile ilgili yazılı ve videolu eğitimlere ihtiyacım var internette araştırdım biraz bir hayli kaynak var.

Lakin sizlerin tecrubesinden faydalanmak istedim. Kalitesine açıklayıcılığına güvendiğiniz yazılı ve videolu eğitimler varsa paylaşabilir misiniz?

tek_boynuzlu_ayı

Ben istihza'nın yayınladığı pdf den öğreniyorum tavsiye ederim

https://belgeler.yazbel.com/python-istihza

Not:Site kapandığı için arkada kalan dosyaların çoğu yazbel de bulunuyor

aderinkaya

[mention=641965]@tek_boynuzlu_ayı[/mention] https://belgeler.yazbel.com/python-istihza.pdf burada ki pdf ile sitede ki aynı sanırım pdf olarak indirdim teşekkür ederim. Yotube üzerinden de eğitim videolarının oynatma listesi olarak derlenmiş hallerine eriştim ilk videoları izleyerek kalitesi hakkında bilgi edinmeye çalışıyorum teşekkür ederim.

Empat

Merhaba.

Konu açmadan önce sorunuzla forumda arama yaparsanız sonuca daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Açmış olduğum bu konuyu inceleyiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

ethernity

aderinkaya

[mention=641980]@Empat[/mention] [mention=641981]@ethernity[/mention] Teşekkür ederim hocam lakin, vermiş olduğunuz konuları inceledim dikkat ettiyseniz araştırma yaptım diye belirttim. Güvendiğiniz yalın döküman var mı diye sordum. Yoksa araştırma yapınca o kadar çok döküman var ki hangi linux dağıtımı sorusuna cevap aramak gibi birşey  ;D eksik olmayın. Udemy'den sıfırdan uzmanlığa 6 saatlik bir eğitim aldım. Youtube'da sadi evren şeker'in anlatımları var. Birde istihza'nın pdf'ini indirdim.

cosmicowl

Alıntı yapılan: aderinkaya - 30 Eylül 2018 - 12:30:08
[mention=641980]@Empat[/mention] [mention=641981]@ethernity[/mention] Teşekkür ederim hocam lakin, vermiş olduğunuz konuları inceledim dikkat ettiyseniz araştırma yaptım diye belirttim. Güvendiğiniz yalın döküman var mı diye sordum. Yoksa araştırma yapınca o kadar çok döküman var ki hangi linux dağıtımı sorusuna cevap aramak gibi * bir şey  ;D eksik olmayın. Udemy'den sıfırdan uzmanlığa 6 saatlik bir eğitim aldım. Youtube'da sadi evren şeker'in anlatımları var. Birde istihza'nın pdf'ini indirdim.
Amacınız programlamanın temellerini, algoritma mantığını anlamak ise istihza ile ilerleyebilirsiniz, görsel bir kaynağa ihtiyaç duyarsanız bahsettiğiniz kurstan veya başka kaynaklardan pekiştirebilirsiniz. Yani temel kaynağınız istihza olsun ki programlamanın temellerini iyi anlayın ve sonra ilerlemek istediğiniz yönde yeni diller, kütüphaneler öğrenirken zorluk çekmeyin.

Empat

[mention=641983]@aderinkaya[/mention]

Öneri istiyorsanız Udemy'den Murat Koç'un algoritma kursunu ardından Sinan Ürün'ün Python kursunu tavsiye ederim. Ücretsiz ve kaliteli kurslardır.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

aderinkaya

[mention=641987]@Empat[/mention] çok iyi oldu bu algoritmadan başlagnıç işi teşekkür ederim.

Empat

[mention=641995]@aderinkaya[/mention]

Rica ederim.

Sorununuz çözüldüyse konu başlığını [Çözüldü] olarak etiketlemenizi rica ediyoruz. [Çözüldü] etiketlemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız öğrenmek için buraya tıklayın.