Kök Dizin Yetkileriniz Bozdum

Başlatan aderinkaya, 28 Eylül 2018 - 11:42:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aderinkaya

Merhabalar  ;D

Ben yine rahat durmadım dün gece skype sorununu çözmek için / kök dizinde bir takım değişiklikler yapmam gerekti bu esnada her yerde erişim engelinden dolayı uğraştırıp duruyordu bende aciz oldum geldim kök dizine 777 yetkiyi verdim geçtim  :-[ vermez olaydım şuan ubuntunun beli burkuldu. Bu yetkileri tekrar varsayılan ayarlara getirmek mümkün mü?

Mesela bu atadğım yetkiler sadece o anki kullanıcı için mi geçerli? Başka kullanıcı oluşturup ondan açsam ubuntuyu yetkilerde değişir mi kök dizinin?  Yada format usb'si ile onarım mümkün mü?

if

Yeniden kurmanız gerek dağıtımı. Skype ya da herhangi bir uygulama kurmak için kök dizin izinlerini değiştirmenize gerek yok. Nerede böyle bir şey gördünüz?

aderinkaya

[mention=641939]@if[/mention] yeniden kurulum yaptım :) Kurulum için yetki değişikliği değil yaptığım yanlış anlaşıldı sanırım. https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=59678.0;topicseen  bu konuda skype kaldırmama rağmen menüde simgesi kalmıştı onları kaldırmak için desktopa yetki vermem gerekti o esnada dedim vermişken komple kök dizine vereyim bakalım dedim bir daha uğraşmayayım diye  :) Boza boza öğreneceğim bu ubuntuyu linuxu. Teşekkür ederim sizlere. Bu cesaretimin en büyük sebebi ubuntu-tr dir sağlam destek var.  :)

elviskilli

Alıntı Yapsağlam destek var.  :)
Evet gerçekten var. Bu vesile ile yardım eden herkese teşekkürler. İyi ki varsınız.