Bu Mümkün Mü?

Başlatan MertKamit, 26 Eylül 2018 - 21:46:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MertKamit

Merhaba arkadaşlar, ben Windows 10 yanına Ubuntu Gnome 16.04 kurmuştum ama tasarımsal olarak istediğimi bulamadım.
Şimdi ben Windows 10'a zarar vermeden Ubuntu Gnome 16.04'ün yerine Ubuntu 16.04 Unity kurabilir miyim normal?

systmrrr

aderinkaya

Unity'i direk kurarak geçiş yapabilirsin yalnız gnomeyi kaldırmayı deneme bile :) unity'i üstüne kur.

MertKamit

Alıntı yapılan: systmrrr - 26 Eylül 2018 - 21:59:19
elbette kurabilrsn :)

Nasıl?

Alıntı yapılan: aderinkaya - 26 Eylül 2018 - 22:08:45
Unity'i direk kurarak geçiş yapabilirsin yalnız gnomeyi kaldırmayı deneme bile :) unity'i üstüne kur.

Şöyleki Gnome'u kaldırmak istiyorum :) Gnome uygulamaları vs. gitsin o yüzden isteğim normal Ubuntu'yu Ubuntu Gnome üzerine kurmak.

aderinkaya

Umarım sorun çıkarmaz :) Linuxla çok sorunlu bir ilişkimiz var gerçi benim yaşadığım sorunları yaşayacaksınız diye birşey yok :D

MertKamit

Kurulum ekranında, direkt olarak Ubuntu Gnome'un olduğu diske, yeni Ubuntu'yu kursam bi sorun çıkar mı?

aderinkaya

[mention=641921]@MertKamit[/mention]

Şöyle söyleyeyim siz sadece masaüstü değişikliği yapmak istiyorsunuz bunun için tekrar format atmaya gerek yok. Unityden gnome yada gnomeden unitye geçiş yapılabiliyor. Lakin sorunlarla karşılaşanlar oluyormuş. Daha önce ben debinada iken masaüstü ortam değişikliğini vs pek tasvip etmiyorlardı. Sıfırdan temiz kurulum tercih edilmeli deniliyordu.

Sorunuzun cevabına gelirsek, kurulum esnasında size soracaktır ubuntu 16.04 ü sil ubuntuyu kur yada ubuntu 16.04 ün yanına kur vs diye seçenekler çıkacaktır. Eğer elle yapılandırmayı bilmiyorsanız ubuntuyu silerek kurmanızı tavsiye ederim yada bilgisayarınızda harhangi bir veriniz yoksa depolamanız gereken. "Diski sil ve ubuntu yükle" diyerek yükleyebilirsiniz.