Grub kurulu ama Windows u açınca tekrar grub(Boot Ekranı) açılmıyor

Başlatan zoroglu, 26 Eylül 2018 - 16:45:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zoroglu

Merhaba;
Bilgisayarımda Windows 10 Pro var, Başka bir boş Diske Ubuntu 18.04.1 kurdum. Kurulum bittikten sonra Boot ekranı geliyor, Boot ekranında Ubuntu, Windows Boot Manager (Windows 10) var Bu listeden Ubuntuyu seçip ubuntu açıldığında bilgisayarı kapatıp açtığımda Boot ekranı geliyor, fakat boot ekranından Windowsu seçtiğimde Windows 10 açılıyor ama Bilgisayarı Kapatıp Açtığımda otomatik olarak Windows 10 açılıyor, yani hiç boot menüsü gelmiyor menü gelmediğinden ötürü de Ubuntuya giremiyorum. Boot-Repair-Disk kullanıp grubudüzenliyorum Boot ekranı geliyor ama yine windows 10 u açarsam bi daha Boot Ekranı gelmiyo otomatik windowsa 10 a giriyor.
Grub Customizerde Wİndows Boot managere ait kodların resmini de paylaştım
Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Şimdiden Teşekkürler

[eklenti yönetici tarafından silindi]

gecegezen

Bios ekranına gir oradan boot sıralamasını değiştir ubuntuyu windowsun önüne getir tam olarak tarif edemem bilgisayarlar yeri farklı olabiliyor
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

zoroglu

boot ekranında ubuntu veya windows yok hdd, cd falan var, bahsetmiş olduğunuz durumu bir videoda görmüştüm ama benim bilgisayarda öyle bir durum yok
Başka çözüm öneriniz var mıdır

gecegezen

Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

aderinkaya

Aynı sorun bende de olmuştu hiç uğraşmadım direk windowsu ve önyükleme alanını sildim geçtim. Şimdi ubuntu forever.

zoroglu

Alıntı yapılan: gecegezen - 26 Eylül 2018 - 21:46:58
bilgisayarınız marka ve modelini öğrenebilirmiyiz acaba

sony sve151e11m

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Eylül 2018 - 22:17:19

Alıntı yapılan: aderinkaya - 26 Eylül 2018 - 22:09:34
Aynı sorun bende de olmuştu hiç uğraşmadım direk windowsu ve önyükleme alanını sildim geçtim. Şimdi ubuntu forever.
Hocam işim gereği Windowsuda kullanmak durumunda kalıyorum o yüzden kaldırmıyorum :)