[Çözüldü] Oturum Şifresi Doğru Ama Kabul Etmiyor Döngü Yapıyor

Başlatan aderinkaya, 25 Eylül 2018 - 21:20:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aderinkaya

Merhaba,
Dün kurulum ve güncellemelerini sorunsuz şekil de hallettigim Ubuntu 18.4 Gnome yi az önce kapatıp açtım ve oturum şifremi girdiğimde tekrar şifre istiyor. Şifrem doğru eminim zaten farklı * bir şey yazınca yanlış diyor.

Recovery modu tty ekranlarına geçiş yapabiliyorum. Gerek tty den gerek recoveryde root olarak passwd kullanıcıadi şeklinde yeni şifre belirledim ama ise yaramadı. Ne yapabilirim sorun nedir forumda ki yöntemlerin çoğunu denedim.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 25 Eylül 2018 - 23:38:43

Araştırıp deneme yanılma yaparken lightdm kurdum denedim olmadı sonra lightdm yıl kaldırdım bu defa masaüstü kalmadı

aderinkaya

Şimdi tekrar kurulum yaptım ve tekrar ayarlamaları yaparken birşeyi fark ettim, depolama alanı olarak kullanmak için ayırdığım bölümü /media/ olarak ayıracağıma /home olarak ayırmışım. Ubuntu açıldığında doğal olarak diski görmüyordu. Bende disklere girip bunun bağlama seçenklerini değiştirip reset attım ve hop yine aynı sorun. Parola ekranı geliyor ve orada döngüye giriyor. Madem diskle alakalı dedim o zaman recoveryden root olarak terminali açar fdisk ile bölümü silerim böylece hataya sebebiyet veremez dedim mantıken. Bölümü sildim yapılandırmayı kaydedip tekrar başlattım bilgisayarı bu defa ubuntu açılış ekranında kaldı sürekli noktalar gitti geldi. tekrar fdiske girip sildiğim bölümü aynı şekilde oluşturdum yine /home olarak bağladım lakin giden geri gelmedi :D kurulumda yaptığım bir hatadan ötürü oldu bu olay anladığım kadarıyla.