Fedora 28 Cheese mikrofon sorunu

Başlatan boracasli, 24 Eylül 2018 - 00:22:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

boracasli

Lenovo V510-15IKB bilgisayarıma Fedora 28 kurdum, ancak Cheese'in bir türlü mikrofondaki sesi adamakıllı kaydetmesini beceremedim. Aynı sorunu hem eski MacBook Pro'mda, hem de mevcut bilgisayarımda Ubuntu kullandığım zamanlar da yaşamıştım. Alsamixer ve Pavucontrol'u denedim, olmadı. Bu yüzden sabahlara kadar da uyuyamadım. Yardımcı olabilecek birisi bulamasam da teşekkür ederim.

aderinkaya

[mention=641823]@boracasli[/mention] çözüm bulursanız haber eder misiniz? Ubuntu 18.04 kullanıyorum lenovo z570 cihazımda aynı sorun bende de var. cheese uygulamasını açıyorum görüntü anlık geliyor sonra hata verip görüntü gidiyor. 16.04 de böyle bir sorunum yoktu :)

boracasli

Alıntı yapılan: aderinkaya - 29 Eylül 2018 - 23:42:15
[mention=641823]@boracasli[/mention] çözüm bulursanız haber eder misiniz? Ubuntu 18.04 kullanıyorum lenovo z570 cihazımda aynı sorun bende de var. cheese uygulamasını açıyorum görüntü anlık geliyor sonra hata verip görüntü gidiyor. 16.04 de böyle bir sorunum yoktu :)

Ben dün Ubuntu'ya geçtim ve mikrofon sorunu burada da devam ediyor. Gerçi benim bahsettiğim konu mikrofondu; benimkinde gayet görüntü iyi geliyor bu arada. Aktivasyon anahtarı isteyen malum işletim sisteminde gayet iyi çalışıyordu ancak mikrofon.

aderinkaya

[mention=642168]@boracasli[/mention] peynir veya easycam uygulamaları işe işim kalmadı açıkçası :) Girip skype ve başka platformlarda test ettim kamera ile mikrofonu. Baktım çalışıyor cheese den vazgeçtim :)

if

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=39008.0

Bu mikrofon haricî mi dahilî mi? Ses ayarlarında mikrofon için girgi-çıktı aygıtı olarak ne seçili?

boracasli

Alıntı yapılan: if - 10 Ekim 2018 - 10:27:41
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=39008.0

Bu mikrofon haricî mi dahilî mi? Ses ayarlarında mikrofon için girgi-çıktı aygıtı olarak ne seçili?

Mikrofonum dizüstü bilgisayarımın kendi mikrofonu, yani dahilî. Bir kere yapmayı başardığımda da ses videoda belli bir süre geldi, sonra kesildi, yani tam da başarılı sayılmadı. Sorun sadece Cheese'de değil aslında, genel anlamda mikrofon doğru düzgün çalışmıyor Linux dağıtımı kurunca.