Linux Üzerinde Windows Oyunlarını Oynamak

Başlatan Mecnun, 23 Eylül 2018 - 22:22:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mecnun

Dostlar merhaba. Bilindiği üzere Linux üzerinde Steam'inizdeki oyunları çalıştırmak Windows'a göre daha zor, önünüzde daha çok engel var bu konuda. Ancak Steam Play ve Proton ile tüm Windows oyunlarına erişim sağlayabiliyoruz.

Öncelikle Steam'inizin sol üst köşesindeki "Steam" butonuna tıklıyoruz. Ardından "Ayarlar" butonuna tıklıyoruz. Karşımıza çıkan menüden en aşağıdaki "Steam Play" kısmına geliyoruz. Steam Play'i aktif edip, hemen aşağıdaki "Enable Steam Play for all titles" seçeneğini aktifleştiriyoruz. Ve Steam'i yeniden başlatıyoruz.

Ben şu ana kadar Witcher serisinin oyunlarını deneme fırsatı buldum. Windows'a göre performans açısından gözle görülebilecek kadar bir fark sezemedim. Ancak sayılar ile bakıldığında fark anlaşılabiliyor. :)

İyi oyunlar!

Allah kula yakın, kul da Allah'a..

pitikiti

Teşekkür ederim söylediğiniz ayarı aktif ettim. Bu tarz detaylara ihtiyacımız var faydalı gerçekten.
İnsanlarmı hikayeleri anlatır hikayelermi insanları ?

Empat

Eminim ki birçok üye ve ziyaretçinin işine yarayacak bu konu. Foruma katkınız için teşekkürler.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Gh0st

Gerçekten önemli bir detay, özellikle eski oyunların bazılarını oynamak istediğimiz zaman wine bazen çözüm olamıyor. Çok teşekkür ederim :)
Bir katkıda benden olsun :)
çözülen başlıkların etiketlenmesi
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31789.msg380776#msg380776
Bütün pusulaları atın çöpe. İnsan bir zaman kaybıdır yeryüzünde.