başlangıçtakı grubları kaldırmak

Başlatan daron, 10 Ocak 2009 - 18:29:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

daron

arkadaşlarr ubuntuyu yeni kurdum ,önceden pardus kullanıyordum.ubuntunun bu kadar güzel olduğunu bılmıyordum.:) ama bır sıkıntım var ,pc acılışta 6 tane ubuntu ve 2 tane windowz gözüküyor.bunları pardusta kı gıbı 2 ye düşürmek istedım ama nasıl yapılacağını bulamadım,forumdan araştırdım ama bulmayı beceremedım bulduklarımda be anlayamadım .bu sıkıntımızı nasıl gidereceğiz.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: daron - 10 Ocak 2009 - 18:29:49
arkadaşlarr ubuntuyu yeni kurdum ,önceden pardus kullanıyordum.ubuntunun bu kadar güzel olduğunu bılmıyordum.:) ama bır sıkıntım var ,pc acılışta 6 tane ubuntu ve 2 tane windowz gözüküyor.bunları pardusta kı gıbı 2 ye düşürmek istedım ama nasıl yapılacağını bulamadım,forumdan araştırdım ama bulmayı beceremedım bulduklarımda be anlayamadım .bu sıkıntımızı nasıl gidereceğiz.

Grub düzenleme/değiştirme konusunda güzel hazırlanmış belgeler var. Anahtar kelimeleri değiştirerek tekrar aramanızı öneriyorum.

daron

değiştirdim ama olmadı.tavisye edeceğiniz kelime filan varsa yazarsanız cok sevinırm.ayrıca masa üstü ıokonları.acılıştaki sıyah grub teması yerıne pardustakı gıbı renklı temaları nasıl kurarım .bu ve buna benzer döküman adresleri verirsenız çok sevınırim.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: daron - 10 Ocak 2009 - 18:40:00
değiştirdim ama olmadı.tavisye edeceğiniz kelime filan varsa yazarsanız cok sevinırm.ayrıca * masaüstü ıokonları.acılıştaki sıyah grub teması yerıne pardustakı gıbı renklı temaları nasıl kurarım .bu ve buna benzer döküman adresleri verirsenız çok sevınırim.

Aramalarda yazdığım tek kelime: grub

Sonuç: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,5736.0.html

Çok farklı, acayip, sıradışı bir kelime yazmadım. Sorun nerede ise düzenlemek istediğim şey hakkında bir kelime tercih ettim.

Not: Forum Kuralları bölümündeki İmlâ Kuralları'nı okumanızı rica ediyorum. Biz bir aileyiz, birlikte büyüyoruz.

ulaş utku

Bir öneri olarak ''ubucleaner'' da önerebilirim. http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,4605.0.html buraya bir bak istersen. Ben fazlalıkları burdaki bilgiler sayesinde temizlemiştim.
'' bilinen ve bilinmeyen
   şeyler vardır.
   ve onların arasında -kapılar- ''
Jim Morrison

daron

ubucleaner aracını nerden nasıl indirecem ?

ihtiyar said

Alıntı yapılan: daron - 10 Ocak 2009 - 19:14:13

Önceki mesajı dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyorum. Oradaki link niçin konulmuş sorusuna da cevap aramanız ekstra tavsiye.

daron

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 10 Ocak 2009 - 19:15:41
Alıntı yapılan: daron - 10 Ocak 2009 - 19:14:13

Önceki mesajı dikkatli bir şekilde okumanızı öneriyorum. Oradaki link niçin konulmuş sorusuna da cevap aramanız ekstra tavsiye.

arkadaşım orayı gördüm ama nasıl kurulacağını fılan anlayamadım.

zeitgeist

Bu mesajda anlatılanın nesini anlamadınız, ne yaptınız, neyi yapamadınız?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

daron

bu kısmı anlamadım

İndirdiğimiz betiğe gerekli izinleri veriyoruz:

Kod:

sudo chmod +x 71529-ubucleaner.sh

Kod:

sudo ./71529-ubucleaner.sh

ile betiğimizi çalıştırıyoruz.

arkadşlar biz sizin gibi usta değiliz,emekleme aşamasındayız :( lütfen biraz anlayışlı olun .

btermeli

bir terminal(uçbirim) açıp,

sudo chmod +x 71529-ubucleaner.sh ENTER, sifrenizi soracak, girip tekrar enter.

ardından

sudo ./71529-ubucleaner.sh

yazın. Çalışır.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

daron

halletim .tşk ler.forumda ubuntu ile ilgıli döküman arıyorum.masa üstünde windowz gibi belgelerim,bilgisayarım,çöp kutusu.tarayıcımın olmasını istiyorum ,ayrıca süperkaramba yı çalıştırmak için nasıl yapılacağını anlatan dökümanlar arıyorum.hem okuyayım hemde cevreme dağıtmak için.bulabıleceğim link varmı ?

btermeli

Menüye gidip tüm istediğin programlara sağ tık yaparak, masaüstü linki atabilirsin.
Bunun dışında Ubuntu Tweak yüklersen, istediğin masaüstü ayarlarını kolayca yaparsın.
Süperkaramba anlatımı mevcut forumda ama Screenlets de aynı işi görüyor.
Duvarları olmayan bir dünyada, neden pencerelere ihtiyaç duyayım ki???

daron

daron

grub ları kaldırm ama windowz yazan yerlere dokunmadığım halde silinmiş. xp grub başlangıcı yok oldu :( nasıl geri getirecez.ubuntu için harcadım butun emekler  boşa gidecek :((

heartsmagic

Linux altında kolay kolay hiçbir emek boşa gitmez. Aslında Windows bölümünü Grub'a eklemek forumda anlatılmış durumda fakat çok yeni olduğunu söylediğin ve tahminimce tekrar soracağın için bu başlıktan devam edelim.

sudo fdisk -l

çıktısı ne diyor?

gedit /boot/grub/menu.lst
dosyanı görebilir miyiz?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

xwes

Grup ayarlamasini ve grub arkaplan resmini "startup manager" ile yapabilirsin. Kendisi depolarda mevcut.