Format olmuyor

Başlatan AlEr, 20 Eylül 2018 - 16:11:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AlEr

İyi günler bende 2 laptop vardı birini tekrar windowsa çevirmek istiyorum iso dosyasını rufusla usbye yazıyorum .linıx laptopda boot menüsünde usb seçtiğimde bi tepki vermiyo olduğu gibi duruyo içi boşmuş gibi. Ne yapmam lazım lütfen yardım edin kaç saattir uğraşıyorum olmuyor

cosmicowl

Windows iso dosyasını linux yüklü bilgisayarda woeusb ile usb'ye yazdırın. Woeusb yüklemek için sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt update
sudo apt install woeusb

AlEr

Alıntı yapılan: cosmicowl - 20 Eylül 2018 - 16:36:53
Windows iso dosyasını linux yüklü bilgisayarda woeusb ile usb'ye yazdırın. Woeusb yüklemek için sudo add-apt-repository ppa:nilarimogard/webupd8
sudo apt update
sudo apt install woeusb

Installation failed!
Exit code: 256
Log:
WoeUSB v@@WOEUSB_VERSION@@
==============================
Error: Target device is currently busy, unmount all mounted partitions in target device then try again
Target device is busy, please make sure you unmount all filesystems on target device or shutdown the computer before detaching it.

Bu hatayı veriyor o program

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Eylül 2018 - 16:51:23

şuan biçimlendirip yaptım oldu denicem şimdi boot menüsünde

cosmicowl

Diskler uygulamasından usb bağlantısını kaldırmanız gerekiyor veya umount /dev/sdxy komutu ile kaldırabilirsiniz x-y yerine cihazınıza göre değiştireceksiniz, öğrenmek için sudo fdisk -l

AlEr

Alıntı yapılan: cosmicowl - 20 Eylül 2018 - 17:06:40
Diskler uygulamasından usb bağlantısını kaldırmanız gerekiyor veya umount /dev/sdxy komutu ile kaldırabilirsiniz x-y yerine cihazınıza göre değiştireceksiniz, öğrenmek için sudo fdisk -l
yaptım ama boot menüsünde tekrar usb açmaya çalıştığımda yine tepki vermiyor boş gibi hiçbişe olmuyor yani usbye basınca tekrar ubuntunun üstüne geliyo tepki vermiyor ne yapmam gerek

cosmicowl

Başka bilgisayarlarda çalışıyor mu? Bios da usb birinci sırada mı?

AlEr

Alıntı yapılan: cosmicowl - 20 Eylül 2018 - 17:15:13
Başka bilgisayarlarda çalışıyor mu? Bios da usb birinci sırada mı?
evet 1. sırada ve diğer laptopda açılıyor şuan kuzenimin win10 yüklü laptopunda denedim hiç sorun olmadan boot menüsünden sonra geçti kurmaya benimkinde linux olduğu içinmi sorun yapıyo bu kadar nasıl çözücem

cosmicowl

Biosla ilgili bir sorun olmalı uefi ayarlarıyla ilgili bir sorun olabilir ancak benim bu konuda çok bilgim yok, arkadaşlar yardımcı olurlar :)

AlEr

ne tür sorun olabilir ya lütfen yardımcı olabilcek varmı

laz61

Uefi sistemden kaynakli olabilir, canlı disk ile sistemi açıp gparted uygulamasi ile diski silebilirsiniz. Sonrasinda usb ile boot edebilirsiniz
Her sözü gerek yok laf ile beyana, bir bakış bin laf eder bakışdan anlayana..
AMD Ryzen 1600 12CUPs - Asus Dual RX 580 - AB350M Gaming 3 - 1TB WD Blue - 2TB Toshiba P300 - Samsung 850 EVO 120GB - Corsair 8GB 2400MHZ LPX RAM - Thermaltake Core V21 - Hi-Power 500W 80+ PSU