Hangi sürümü kullanmalıyım

Başlatan AlEr, 19 Eylül 2018 - 16:47:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

AlEr

Laptop özellikler:
Gtx 1060 6gb , 16gb ram , i7 8.nesil ve 256 gb ssd var
Şuan win10 kullanıyorum ama hiç memnun değilim virüsten kaynaklandığını düşündüğüm donmalar oluyor o yüzden linuxa geçmeyi düşünüyorum laptopun özellikleri açısından sorun olurmu oynadığım oyunlar ets2, cs.go ve pubg düşünüyorum yani linuxda bu özellikler sorun olurmu?
Sorun olursa win7 ye geçmeyi düşünüyorum sizce ne yapmalıyım

cosmicowl

Sistem özellikleri gayet yeterli ets2 ve csgo da sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama pubg için buraya bir bakın https://steamcommunity.com/app/578080/discussions/1/2592234299575623870/?l=turkish Virüs konusunda kafanız rahat olacak merak etmeyin, hız olarak da 5'e katlar :) Başlangıç için linux mint kullanırsanız alışmanız kolay olur. Oyunlarda sıkıntı olursa windows 7 ile dual boot yapabilirsiniz.

AlEr

[mention=641706]@cosmicowl[/mention] bilgi için teşekkürler linux mint indiriyorum şuan.  Yani win7den iyidir dimi laptop dahamı rahat çalışır linuxda

cosmicowl

Windowsda zamanla sisteminiz geri yükleme noktaları, virüsler derken çok dolar buda performansı kötü etkiler. Linuxda bu durum yok demek doğru olmaz ama çok daha az olduğunu kullanınca göreceksiniz. Açılış-kapanış hızları da windows'a göre gayet hızlıdır. Windowsa göre çok daha az güvenlik sorunu yaşayacaksınız, windowsdaki gibi sistemle uğraşırken dakikada bir uyarı almayacaksınız :) Sorunlarda olur tabii ki özellikle paket yöneticilerini kullanmanız windowsa göre daha kolay olmasına rağmen alışmanız zaman alacaktır. Diğer bir sorunda oyunlarda olabilir, kurulum aşamasında zorlanabilirsiniz ama bunlar aşılmayacak sorunlar değil (hiçbir şekilde oynayamazsanız dual boot olarak windows 7 kullanırsınız.) Yani biraz zaman vermeniz lazım daha sonra bilgisayarınızı daha büyük zevkle kullanacaksınız :)

AlEr

[mention=641708]@cosmicowl[/mention]Teşekkürler. Son olarak driverlarda sorun yaşarmıyım .

cosmicowl

Kurulum sırasında driverler yüklenecek. Kurulumdan sonra bir sorun olursa konu açarsınız yardımcı oluruz :)

AlEr

[mention=641711]@cosmicowl[/mention] Tamamdır formatı atıcam şimdi. Teşekkürler bilgileriniz için