Gönderen Konu: Ubuntu Forum Resim Ekleme Sorunu  (Okunma sayısı 236 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

« : »
Merhabalar,

Forumda açtığım konularda ve attığım postlarda  etiketleri ile resim url'sini eklediğimde görüntülenmediğini fark ettim. Bu yüzden hep link olarak vermek zorunda kaldım. Dosya ekleme kısmında ise dosya boyutu sınırlaması mevcut ve şahsen ek dosya kısmını görüntü eklemek için doğru bulmuyorum. Sunucuda gereksiz bir dosya ağırlığı oluşturmak istemem. Bu konu ile alakalı iki önerim olabilir;

1- Belirli images upload sitelerine izin vererek resim eklenmesi kodları ile.
2- Başka bir sunucuya resim yükleme scripti kurularak hem resim linklerinin kırılmasını engellemek hemde daha kontrollü bir ortam oluşturmak.

2. seçenek için bir takım maliyet yükü gelişebilir bunun karşılanması için forum bağışı veya google adsense reklamları alınarak oradan elde edilen gelirin masraflara verilmesi alternatif olabilir.

« Yanıtla #1 : »
Bazı resimler yükseklik ve genişlik olarak çok büyük olabiliyor sayfa yüklenirken biraz fazla beklenebilniyor bu nonktada forum yöneticilerine katılıyorum ama bence eski durumageri dönülmeli en azından önmel olarak otomatik boyutlandırma denenebilinir.
-see you at funny pages.

« Yanıtla #2 : »
Resim boyutuna otomatik boyutlandırma dan ziyade eklenen bütün resimler küçük resim olarak eklenir büyük görmek isteyen tıkar bu şekilde olabilir.