[Çözüldü]Kubuntu masaustu sorunu

Başlatan galot, 10 Ocak 2009 - 17:22:19

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

galot

Arakadaslar Kubuntu 8.10 yukledim makineye fakat ekran kartini yuklemeden masaustu efektlerini etkinlestirdim. Bu sebeple artik masaustunu goremiyorum. Su an liva cd uzerinden yaziyorum. Bilgisayarimda kurulu olan kubuntuda alt+f2 ile, hicbirsey gorunmese bile konsolu acabiliyorum. Konsoldan masaustu efektlerini hangi kodla kapatirim ???

ihtiyar said

Alıntı yapılan: galot - 10 Ocak 2009 - 17:22:19
Arakadaslar Kubuntu 8.10 yukledim makineye fakat ekran kartini yuklemeden masaustu efektlerini etkinlestirdim. Bu sebeple artik masaustunu goremiyorum. Su an liva cd uzerinden yaziyorum. Bilgisayarimda kurulu olan kubuntuda alt+f2 ile, hicbirsey gorunmese bile konsolu acabiliyorum. Konsoldan masaustu efektlerini hangi kodla kapatirim ???

Ekran kartı yüklenmeden efektler aktif olmaz ki. -benim bildiğim bu şekilde- Ama xorg dosyanıza bir göz atmanızı önerebilirim. Benzer xorg dosyalarına forumdan ulaşabilirsiniz.

galot

~/.kde4/share/config/kwinrc buradan duzenlenebiliyormus. alt+f2 gksudo dolphin yaziyorum acilmiyor. Bu dosyaya live cd den nasil ulasirim ???

bytan

KDE kullanmıyorum. Anladığım kadarıyla KDE ye ait efektleri aktif etmişsin sadece. Eğer doğru anladıysam, kullanıcı dizini altındaki .kde klasörünü silerek ilk ayarlarına dönebilirsin. Zaten yeni kurmuşsun. Fakat compiz çalıştırdıysan yada sudo şifreni kullanarak birşeyleri aktif etti isen şu an için bir şey diyemem.

Düzenleme:

Bahsettiğin dosyaya /media klasörünün altındaki bağlama noktalarından ulaşabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

galot

Arkadaslar live cd ile kubuntunun kurulu oldugu dizinden dosyayi degistirecegim. Kurulu dizine baglanabiliyorum ama o dosyalari goremiyorum. Bu sebeple root olmam lazim.

bytan

Sistemi recovery mode ile açarak;

cd /home/kullanıcı_adın

ve sonrasında istediğin dosyayı bularak;

rm silinecek_dosya

ile silebilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

galot

Yok gksu ayri bir programmis onu yukledim root actim ama goremiyorum dosyalari.
Alıntı YapSistemi recovery mode ile açarak;

Kod:
cd /home/kullanıcı_adın

ve sonrasında istediğin dosyayı bularak;

Kod:
rm silinecek_dosya

ile silebilirsin.
tamam den'yorum simdi.

Bedreddin

Başında nokta olan dosyalar gizli dosyalardır, bu yüzden olabilir mi? CTRL+H yaparsanız gizli dosyalar gözükecektir.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

heartsmagic

gksu'ya da gerek yok aslında.

sudo kate /nerede/bu/dosya
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

galot

Yanıtlar için teşekkürler. rm -R ile .kde dizini sildim ve oldu.