[Çözüldü] µTorrent Server Torrent Oluşturma

Başlatan descanpo, 11 Eylül 2018 - 00:59:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

descanpo

Merhabalar,

Yaklaşık 2 gündür Ubuntu Server 18.04 üzerinde torrent programlarını kurup, hangisini daha verimli kullanabileceğimi araştırıyorum. Şuana kadar µTorrent - Deluge - transmission yazılımlarını kurdum, test ettim. Ama benim açımdan her 3 programında eksikliği torrent oluşturma kısmı. Öyle bir özellik mevcut değil(Kendi programlarını yükleyip uzaktan bağlanmayı da denedim, bağlandı ama oluşturma kısmı  yine olmadı)

Özetleyecek olursam, sunucuda bulunan x dosyası veya x klasörünü , nasıl torrent olarak oluşturabilirim ? ( Oluştururken  izleyeciler (Tracker) kısmınında paylaşacak olduğum siteye göre düzenlemesi gerekecek)

Dediğim gibi 2 gündür çeşitli araştırmalar yaparak rehberler doğrultusunda farklı yöntemler denedim ama çözüm alamadım.

Bahsettiğim torrent oluşturma özelliği ruTorrent 3.8' de mevcut lakin onun yüklemesini yapamadım. ruTorrent için olan rehberler , yüklediğim torrent programlarının rehberlerine göre sayısı az ve anlaşılır değildi. O yüzden rutorrent yüklemesinde sonuç alamadım.

Bu noktada torrent oluşturmak için ne yapmam lazım ?

systmrrr

transmission server yaptın ondan sonra;

sudo apt update
sudo apt install transmission-cli transmission-daemon

torrent oluşturmak için;
transmission-create -o DOSYAveyaDİZİN -c "BURAYA YORUM YAZABİLİRSİN" -t TRACK/ADRES1 -t TRACK/ADRES2

bu şekilde torrent dosyası calistigin dizin uzerinde oluşmalı

descanpo

Transmission ara yüzünü zayıf buldum daha doğrusu eklentilerini kendim tekrardan düzenleyeceğim için deluge ve utorrente göre zayıf kaldı.

Bu yüzden başlıkta da belirttiğim gibi Utorrent için Torrent oluşturma kısmında sorun yaşıyorum.

Bu arada bahsettiğiniz şekilde torrent oluşturmakla ilgilide bir rehber var, Transmission kullanan arkadaşlar için ilgili rehber : https://help.ubuntu.com/community/TransmissionHowTo

Not:Transmission'da torrent oluşuturup utorrent server üzerinde kullanabilirim elbette ama ben direkt olarak utorrent adına öyle bir yöntem varsa, uzun vadeli kullanmak adına açtım konuyu.

Ancak rehbeler ışığında Transmission'dan oluşturduğum torrent dosyasını açmak istediğimde " Error adding "deneme.torrent": invalid or corrupt torrent file " hatasını alıyorum.

Güncelleme:

Sunucuya rutorrent kurarak bütün istediğim özelliklere sahip oldum. Transmission arayüz, hasarlı torrent oluşturma vs. derken benim için çok geri planda kaldı. Rutorrent kurulum aşaması vs. derken uğraştırdı ama sonuna kadar değdi.