Mount and Blade Warband configure penceresi gözükmüyor?

Başlatan Revol, 07 Eylül 2018 - 18:17:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Revol

Merhaba, başlıkta da belirttiğim gibi Steam'den MB Warband'ı çalıştırmayı denediğimde configure penceresi açılmıyor. Forumda daha önceden açılmış konuları inceledim fakat olumlu bir sonuç alamadım. Ubuntu 18.04.1 LTS sürümünü kullanıyorum ve Ubuntu'da yeni sayılırım beni yönlendirebilecek biri varsa çok mutlu olurum.

laz61

Dosya yoneticisinde home/kullanıcı.adi dizinindeyken gizli dosyalari ve klasorleri goster deyin. Sonrasında mountblade dizine girerek confiruge dosyasi uzerinden ayarlamaları yapabilirsiniz
Her sözü gerek yok laf ile beyana, bir bakış bin laf eder bakışdan anlayana..
AMD Ryzen 1600 12CUPs - Asus Dual RX 580 - AB350M Gaming 3 - 1TB WD Blue - 2TB Toshiba P300 - Samsung 850 EVO 120GB - Corsair 8GB 2400MHZ LPX RAM - Thermaltake Core V21 - Hi-Power 500W 80+ PSU

Revol

lafurus

Onu doğrudan steam'de oyun ayarlarından yapabiliyorsunuz sanırım. Library'de sağ tıkla ayarlarla girdikten sonra menülerin birinde olması lazım.

Revol

lnxdev

Mount & Blade'in ayarlar yani configure penceresi kısmından dili değiştirmeniz gerekiyor

lafurus

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=9167.0

Burada sorun
sudo apt install libqtgui4:i386

bu paketi yükleyince çözülmüş. Bunu bir deneyin olmadı oyunun yüklü olduğu yerde terminal açıp ./mbw_config_linux şeklinde başlatmayı deneyip, çıktıyı paylaşın.

laz61

Türkçe dil yapmak için oyunun windowstaki Türkçe dil dosyalarını, linux taki m&b languae dizinine kopyalayın.
Her sözü gerek yok laf ile beyana, bir bakış bin laf eder bakışdan anlayana..
AMD Ryzen 1600 12CUPs - Asus Dual RX 580 - AB350M Gaming 3 - 1TB WD Blue - 2TB Toshiba P300 - Samsung 850 EVO 120GB - Corsair 8GB 2400MHZ LPX RAM - Thermaltake Core V21 - Hi-Power 500W 80+ PSU

lw_esc