ubuntu 18.04 lts ekran kararması. 2in1 laptop

Başlatan baranb, 06 Eylül 2018 - 18:21:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

baranb

merhaba öncelikle. 2 adet pc var dell n5110 da ubuntu kurulu gayet memnunum. diğer pc yeni çıkan casper nirvana c360 2in1 olan dokunmatik pc lerden harddisk çeşidi emmc win10 kurulu gelmişti. Buna da 18.04 lts yi kurmak istedim sistem sorun çıkarmadan kurdu ancak masaüstüne geçince bir süre sonra (ortalama 4-5 saniye) ekran kararıp gidiyor klavyeden herhangi bir tuşa basınca geri geliyor ancak kilit ekranına yönlendiriyor her defasında. destek bekliyorum

oldfashioned

Sanırım aynı sorun bende de var. Son güncellemeden sonra oldu. Siyah ekrana atıyor ve kilit ekranına yönlendiriyor.

baranb

16.04 te de aynı sorunu yapmıştı. Sanırım benim PC ile ilgili sorun tablet PC optimizasyonu sorunundan olabilir yada yapılması gereken bir işlem var ben halledemedim zar zor ekran kartına falan baktım herşey normal görünüyor. Güç seçenekleri normal updateleri de yaptım tek sorun ekranın kapanması bir anda.

erkan.unluturk

yeni çıkan ve window 10 ile gelen bütün cihazlarda sorun yaşamak normal, çünkü 18.04 lts sürümü 4.15 çekirdeğini kullanır, güncel çekirdeklerde yeni cihazlara destek gelir. 4.18 veya stabil olunca 4.19 deneyin.

decent

Ekran koruyucu ayarlarından değişiklik yaptığınız halde sonuç değişmiyorsa aşağıdaki komutları yürütün:
sudo apt remove gnome-screensaver
sudo apt install xscreensaver
sudo reboot