[Çözüldü] Python-Git modulu

Başlatan marslı, 06 Eylül 2018 - 03:04:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

marslı

Merhaba arkadaşlar. Python için kullanabileceğim bir git modulu var mı? Bu modul ile uzak repoyu klonlayacağım. Bir iki modul buldum ama bunlar clone işlemini yapmıyor.

.py

git = "https://github.com/globalaplication/config3.git"
clone = os.path.join("/home/marslı/Desktop", os.path.basename(git)[0:-4])
if os.path.exists(clone) is False: os.system("git clone {} {}".format(git, clone))
else: print ("zaten klonlanmis")

marslı

@.py os moduluyle buna benzer bir kod yazdım ama modul ile yapmak istiyorum. 

.py

Alıntı yapılan: marslı - 06 Eylül 2018 - 14:54:22
@.py os moduluyle buna benzer bir kod yazdım ama modul ile yapmak istiyorum.

modlden farkı nedir bunun?

marslı

git paketi kurulmamışsa bu kod hata verecek ve bu kodda hata yakalamak pek kolay olmayacak. py-git gibi pip ile kurulabilen modül arıyorum. hani import komutuyla çağırıp çalıştırdıklarımızdan. 

.py

Alıntı yapılan: marslı - 06 Eylül 2018 - 15:08:54
git paketi kurulmamışsa bu kod hata verecek ve bu kodda hata yakalamak pek kolay olmayacak. py-git gibi pip ile kurulabilen modül arıyorum. hani import komutuyla çağırıp çalıştırdıklarımızdan.

git modülü kurulumu kontrol ederiz bizde :D çok zor değil.

marslı

Bir pip dosyasına modullerin adını yazıp tek komutla tüm paketleri kurabiliyorken neden apt'yi işin işine katıp kod satırlarını çoğaltalım? :) 

.py

Alıntı yapılan: marslı - 06 Eylül 2018 - 15:16:05
Bir pip dosyasına modullerin adını yazıp tek komutla tüm paketleri kurabiliyorken neden apt'yi işin işine katıp kod satırlarını çoğaltalım? :)

haklsın ama senin kullanacağın hazır modülde bizim kuracağımız algoritmanın bir benzerini kullanacak aslında fark yok kendi modülünü yazarsın projene import edersin bu kadar basit aslında. am ayok ben hazır modül istiyorum dersen hazırcı olursun :D

marslı

Python modullerinin amacı zaten bu değil mi? Yazılmış kodu tekrar yazmanın anlamı ne? Moduller zamandan tasarruf etmek için yazılmıyor mu? Modul yardımı ile iki-üç satırda yapmak varken modulu tekrar yazmak anlamsız bence. tekerleği tekrar icat etmeye çalışmak olur bu.

.py

Alıntı yapılan: marslı - 06 Eylül 2018 - 15:31:48
tekerleği tekrar icat etmeye çalışmak olur bu.

ok. aradığınız hazır modülünüzü bulursanız banada söyleyin.

marslı

Buyur.
from git import Repo
Repo.clone_from(git_url, yerel-dizin)