ubuntuya geçiş sonrası num lock çalışmaması

Başlatan ebuuy, 03 Eylül 2018 - 17:47:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ebuuy

selam arkadaşlar, dual boot yapıp windows u sildim. klavyemin sağ tarafında bulunan rakam tuşları çalışmıyor yani num lock tuşları iş görmüyor.. bu konuda herhangi bir bilgisi olan aydınlatırsa çok sevinirim

gocen

num lock u açman lazım. num lk yazan bir tuş yok mu
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,
Şahsın görünür, rütbe-i aklı eserinde.
Ziya Paşa

.py

Alıntı yapılan: ebuuy - 03 Eylül 2018 - 17:47:40
selam arkadaşlar, dual boot yapıp windows u sildim. klavyemin sağ tarafında bulunan rakam tuşları çalışmıyor yani num lock tuşları iş görmüyor.. bu konuda herhangi bir bilgisi olan aydınlatırsa çok sevinirim

8,4,2,6 tuşlarına basınca mouse hareket ediyor mu?

ebuuy

Alıntı yapılan: .py - 04 Eylül 2018 - 14:52:49
Alıntı yapılan: ebuuy - 03 Eylül 2018 - 17:47:40

8,4,2,6 tuşlarına basınca mouse hareket ediyor mu?

hayır hareket etmiyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Eylül 2018 - 16:00:33

[mention=641378]@gocen[/mention]

işte diyorum ya num lk tuşu iş görmüyor.

cosmicowl

.py

https://i.hizliresim.com/PDdn8N.png
[mention=641386]@ebuuy[/mention] şunu deneyebilirsniz: Sistem Ayarları Evrensel erişim (universal acsess) altında, işaretleme ve tıklama sekmesine tıklayın belirteci klavye ile kontrol et  seçeneğini seçili yapın.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ebuuy

Alıntı yapılan: .py - 04 Eylül 2018 - 16:22:38
https://i.hizliresim.com/PDdn8N.png
[mention=641386]@ebuuy[/mention] şunu deneyebilirsniz: Sistem Ayarları Evrensel erişim (universal acsess) altında, işaretleme ve tıklama sekmesine tıklayın belirteci klavye ile kontrol et  seçeneğini seçili yapın.
Dediğiniz yerdeki mouse keys seçeneği işaretliydi, işareti kaldırdım sorun düzeldi. Teşekkürler :)