Neden teknoloji haber uygulaması yapmiyorsunuz

Başlatan sireno52, 22 Temmuz 2018 - 15:38:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

Selam ben bu konuyu farklı bir yere açmıştım  ama bulamadım yada kapandı cep telefonları artık  bir bilgisayar olduğu şu zamanda artık bütün bilgileri akıllı telefonlardan alıyoruz örneğin benim cep telefonumda  2 adet haber uygulaması  var 4 tanede  teknoloji üzerine haber uygulaması var ve ben bu uygulamaları sık sık takip ederim bir şey dikkatimi çekti linux üzerine adam akıllı bilgi veren  bir haber yok. ya  bir açık bulunmuştur onun haberi yada ünlü bir dağıtımın yeni bir sürümü çıkmıştır onun haberini veriyorlar  linux nedir Unix nedir   dağıtımları nelerdir bir bilgi veren yok.siz yani Ubuntu forum ekibi android üzerinde çalışan  dünyadan teknoloji haberlerini   tercüme Edip  bize aktarsaniz bu tarzda bir uygulama yapsaniz normal teknoloji haberlerinin arasına da linuxla ilgili makaleler yazsanız linux nedir dağıtımları nelerdir  Unix  nedir dağıtımları nelerdir linux dağıtımları  hakkında bilgiler temel komutları ipuclari vs. Bilgileri  verseniz güzel olmazmi 
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

onparmakfklavye

gecegezen

uyğulama değil ama haber siteleri var omgubuntu.co.uk sonra itsfoss.com distrowact.com son siteyi yanlış yazmış olabilirim.Türkçe niye yok derseniz türkçe teknosloji siteleri bile çok önem vermiyorki kimse okumuyor diye
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

sireno52

Şimdi şöyle bir şey var kimin okuyup kimin okuyamiyacagini bilemezsin benim ilk linux ile  karsilasmam  2005 - 2006 senesiydi  yaklaşık 6-7 ay Windows  Xp kullandım  bilgisayarın b sinde anlayan biri değildim öğrenmek için  teknoloji dergileri aldım  bir dergide  en güvenli işletim sistemi hangisi başlıklı bir yazı okumuştum  o yazıda 3 işletim sistemi vardı Windows  Mac osx  ve linux  ben bu yazıda en güvenli işletim sisteminin  linux olduğunu öğrendim Windows ta bir açık  bulunduğunda  günlerce haftalarca hatta aylarca o açığın kapatılmadigini ama linux da böyle bir problem  olmadığını öğrendim  etrafimda bilen insanlardan yardım istedim birtaneside kapı komsumun oğlu idi üniversiteye  gidiyordu bilgisayar mühendisliği  idi sanırım ondan  yardım istedim kurulum için   eleman bana linux çok zor işletim sistemi sen kullanamazsin sen onda  müzik çaların bul sana ne istersen verecegim dedi tabi bizde de heves var  ne yapıp Edip ogrenecem dedim ilk linux um Pardus oldu indirdim ama CD ye yazamadım   ama yazan birini buldum  ve PC ye kurdum  şu an Ubuntu 18.04 kullanıyorum  vede memnunum  yeni şeyleri öğrenmek  hoşuma gidiyor en son  bsd türevlerini kurmaya çalıştım Türkçe destek bulamadığım için şu an bsd  den vaz geçtim kısacası siz android üzerinde bir teknoloji haber  uygulaması yapın muhakkak takip eden birileri çıkar emin olun bunda
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

alquirel

Bizim SUDO'muz var. Kendisi blog tarzı bir Linux Haber sitesi. Yani genellikle günde veya iki-üç günde bir yeni yazı yayınlanacak formatta bir yapı. Hatta sadece kendimizin yazı yazabileceği şekilde değil isteyen herkesin her an yazı girebileceği şekilde ayarladık. Malum bizim sürekli içerik üretecek bir ekibimiz yok artık. Bu haliyle bile kimseden ilgi gördüğünü söyleyemem.

Bahsettiğimiz ve temennisinde bulunduğumuz ilginin sürekliliği için, üretilen içeriğin de sürekliliği ve düzenliliği gerekli. İnsanlarda her gün en az bir kez girip yeni yazı var mı diye takip etmesini sağlayacak ilgiyi oluşturabilmek için sizin de her gün en az bir yeni içerik oluşturmanız gerekli. Biz (sadece forum yönetim ekibi değil, hepimiz) bu istikrarı oluşturamadık.

Haber sitesi dediğimiz şey ise bu blog tarzı sitelerin birkaç milyon tık ötesi oluyor bence. Hele hele işi mobil uygulamaya dökmek için her gün en az bir değil en az beş-altı yeni içerik üretebilmeli. Bunun için de oturup gün içindeki tüm vaktini buna ayıracak, hem gündemi sürekli takip edecek hem de takip ettiği gündemi siteye uygun bir üslup ve düzende aktaracak koca bir ekip lazım. Var mı? Bence yok.

gecegezen

Birde bu online sitelerin çoğunluğu rss destekliyor herhangi bir rss programı ile androide haber geldiği zaman bildirim alıp okuyabiliyorsunuz. Ama bunları ben hiç kullanmadım.
Yotube kanalım hepinizi beklerim...
https://www.youtube.com/channel/UCsRQPZxNJKZbfpGy6r97nJw

sireno52

Öncelikle şunu  söylemek istiyor Ubuntu forum  uzun  ca bir süredir bizimle idiniz benzerleriniz şu yada bu şekilde kapandı  ama siz ayaktasiniz ve sizi seven takip eden birçok insan var bir teknoloji haber uygulaması yaparsanız  daha çok kişiye ulaşırsınız   elinizin altında  bir sürü insan var size şu veya bu şekilde   şurda gönüllüler arıyoruz diye bir konu acsaniz  en az 15-20  kişi bulursunuz  siz yeterki merdivenin  ilk basamağına basin gerisi zaten gelir

alquirel

Alıntı yapılan: sireno52 - 24 Temmuz 2018 - 12:07:50
...
elinizin altında  bir sürü insan var size şu veya bu şekilde   şurda gönüllüler arıyoruz diye bir konu acsaniz
...

Ben de tam olarak bundan bahsediyordum zaten. Bahsettiğiniz duyuruyu açalı iki yıl oluyor neredeyse.
https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=54856.0

sireno52

Sudo portala baktım  çok hoş olmuş çok güzel ama eksik  tarafı sadece  Ubuntu üzerine olmamali haberde çeşitlilik olmalı  diğer dagitimlar hakkında bilgi verilmeli  ceptelefonun  uçan. Araba yerli uçak yerli silah  dünyada teknoloji haberlerini tercüme Edip yayınlansa süper olur

alquirel

Evet çok haklısınız. Keşke yönetim ekibi olarak birkaçımız sabah uyandığı gibi bilgisayarın başına geçse, o haber sitesi senin bu haber sitesi benim dolaşsa, bulduğu güzel haberleri İngilizce ise Türkçe'ye çevirse, Türkçe ise telif yememek için kendi cümleleriyle baştan tekrar yazsa, hatta sadece Ubuntu ve Linux ile sınırlı kalmayıp her türlü teknoloji konusunda haber takip etse ve haber uygulamamıza eklese, haftanın yedi günü tüm vaktini buna harcasa ne güzel olur. Hayat keşke retweet düğmesine basmak kadar kolay olsa daha süper olur hatta.