Ubuntu Kurulum Hatası (ubuntu-18.04.1-desktop-amd64)

Başlatan barbarosaffan, 21 Ağustos 2018 - 22:01:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

barbarosaffan

Arkadaşlar çok uzun süredir Windows kullanıcısıyım, Linux'e adım atmak istedim Ubuntu ile. Fakat 2 saattir çözemedim bu problemi, forumda da başlık bulamadım lütfen yardım edin. Öncelikle söylemeliyim ki çok eski bir laptop'a kurmaya çalışıyorum, light bir işletim sistemi olduğu için. USB Belleği Rufus kullanarak hazırladım, çıkan iki uyarıya da evet ve önerileni işaretledim. Gerisi zaten aşağıdaki videoda mevcut. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Discord veya WhatsApp üzerinden görüşebiliriz, mail: barbarosaffan@gmail.com

Hata Videosu: https://drive.google.com/open?id=1k2VK-pU9iZ1g5NsMYzfQMQnXJRGLc1oh

.py

ekranda titreme olduğu için ben sorunun ne  olduğunu anlamadım try seçeneğini seçtiğinizde ubuntu açılıyor mu?

barbarosaffan

[mention=641002]@.py[/mention]

Hayır açılmıyor.

.py

barbarosaffan

[mention=641004]@.py[/mention]

Hocam aslında mevzu herhangi bir hata değil, durumun kendisi hata. Kurulum ile alakalı herhangi bir yere erişemiyorum, kur ya da dene dediğimde bilgisayar bu şekilde saçmalıyor, ve dil seçimi neden şu şekilde değil?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

.py

Alıntı yapılan: barbarosaffan - 21 Ağustos 2018 - 22:22:08
dil seçimi neden şu şekilde değil?

try seçeneğini seçerek ubuntuyu live olarak açtığınızda dil seçeneği aşağıdaki paylaştığınız resimdeki gibi olacaktır.  iki farklı kurulum seçeneği var biri try seçeneği ile diğeri ise try seçeneğini seçmeden olan kurulum try demeden direk devam ederek..

barbarosaffan

[mention=641006]@.py[/mention]

Try seçeneğini seçtiğimde de bilgisayar bu şekilde saçmalıyor döngüye giriyor, herhangi bir yere erişemiyorum.

.py

Alıntı yapılan: barbarosaffan - 21 Ağustos 2018 - 22:26:24
[mention=641006]@.py[/mention]

Try seçeneğini seçtiğimde de bilgisayar bu şekilde saçmalıyor döngüye giriyor, herhangi bir yere erişemiyorum.

aldığınız hatayı ben göremedim ama daha hafif bir masaüstü kurmanızı tafsiye ediyorum.

illedelinux

GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

barbarosaffan

[mention=641010]@illedelinux[/mention]

Hocam peki nasıl çözecek? Benim sorunum ne? Bu dağıtımı nasıl kuracağım? Bu dağıtımı kurduktan sonra Ubuntu dağıtımına geçmek istiyorum çünkü çok yeniyim ve daha Visual Studio Code vs. gibi uygulamaları bile nasıl kuracağımı ve terminal hakkında hiçbir şey bilmiyorum anlayacağınız.

illedelinux

Ubuntu'yu nasıl kuruyorsanız bunu da öyle kuracaksınız, bu dağıtım Ubuntu'nun eski bilgisayarlar için yapılmış olanıdır.
Kurulum için ayrıca buradan yararlanabilirsiniz.
https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Kurulum 
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

barbarosaffan

[mention=641015]@illedelinux[/mention]

Hocam aynı hatayı alıyorum, bu da çalışmıyor. Acaba rufus ile mi alakalı?

ethernity

Alıntı yapılan: barbarosaffan - 22 Ağustos 2018 - 03:24:31
[mention=641015]@illedelinux[/mention]

Hocam aynı hatayı alıyorum, bu da çalışmıyor. Acaba rufus ile mi alakalı?

Bir ihtimal bu da olabilir. Siz onun öncesinde usb açıldığı zaman 'Install Ubuntu' seçtiğiniz yerde aşağıda "Check disk for defects" seçeneğine girin. Live usb'de sorun var mı, yok mu bakın. Bu işlem biraz sürebilir.

Bir de ISO kalıbının bütünlüğünü test edin. Orijinal dosyanın MD5 değeriyle sizin indirdiğiniz dosyanınki aynı olmalı. Eğer farklıysa ISO dosyasında sorun var demektir. Tekrar indirmeniz gerekecektir bu zaman.
Bu link gerekli konuda yardıncı olacaktır size: https://help.ubuntu.com/community/HowToMD5SUM

Dagiztanli08

Hocam ya indirdiğiniz sürüm sizin bilgisayarınız ile eşleşmiyor yada iso kalıbı yanlış indi yada yanlış boot edildi.
MD5 kontrolü yapmayı unutmayın md5 kontrolü yapmadanda boot etmeyiniz.