Windows'un Yanına Linux Kurulumunda Hata

Başlatan md_92, 21 Ağustos 2018 - 11:35:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

md_92

Selamun Aleykum arkadaşlar.2006 dan bu yana linux kullanıyorum.geçtiğimiz ay yeni laptop aldım.Eski Laptopımda kurulumda sorunum yoktu.Ama buna kuruyorum.Fakat grup ekranı gelmiyor.Daha önceki konuları inceledim malesef sorunu düzeltemedim.Kurduktan sonra bilgisayar yeniden başlattığında windows açılıyor.Windows Uefi olarak kurulmuştur.Yardımcı olursanız sevinirim.
Bilgisayarın Özellikleri
GV62 7RD-2003XTR
İşlemci: Intel® Core™ i5-7300HQ (6MB cache, up to 3.50 GHz)
İşletim Sistemi: DOS
Ekran: 15.6" FHD (1920x1080) Yansımasız Ekran
Chipset: Intel® HM175
Ekran Kartı: GTX1050 GDDR5 2GB
Hafıza: 8GB DDR4
Hafıza yuvası: 2 Slot
Maksimum Hafıza: Max 32GB
HDD: 1TB
Sakın boş sözler konuşma. Boş sözler içindeki ayıpları açığa çıkarır ve yatan düşmanını uyandırır. Hz. Ali

cosmicowl

Linux'e biosdanda mı erişemiyorsunuz?

.py

[mention=640983]@md_92[/mention] Boot menüsünü açmak için F9 yada F11 tuşunu deneyin biosa göre farklılık gösterebilir .

md_92

Evet bios dan da erişim yok malesef.direk Windows açılıyor
Sakın boş sözler konuşma. Boş sözler içindeki ayıpları açığa çıkarır ve yatan düşmanını uyandırır. Hz. Ali

İzanami

Meraba arkadaşlar. Ben de windows yanına ubuntu kurmak istedim. Bunun için disk bölme yaptım 150gb alan ayırdım ve usb ile ubuntuyu kurdum. Ama sonra windows'a geri dönemedim. Bios'tan da boot ayarı yapmış olmama rağmen doğrudan ubuntu çalışıyodu. Dosyaların altında windows dosyalarına erişebiliyorum. 'efibootmgr' komutuyla da windows boot manager görünüyodu. Orada 'boot order' sırasını değiştirdim. Böylece windowsa ulaşabildim. Ama bu sefer de ubuntuya dönemiyorum.  :'( Çözüm önerisi olan var mı?

2kral

İzanami

Yok denemedim. Ama linke bakıyorum hemen. Teşekkürler.  :)