[Çözüldü] X Ortamında adb devices Komutu Çalışmıyor

Başlatan mimiksiz, 21 Ağustos 2018 - 01:13:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mimiksiz

archlinux kullanıyorum. android-tools libmtp android-udev paketleri yüklü.
/usr/lib/udev/rules.d/51-android.rules dosyasına lsusb çıktısından vendor id product id yi editleyerek ekliyorum.
SUBSYSTEM=="usb", ATTR{idVendor}=="[VENDOR ID]", MODE="0660", GROUP="adbusers"
SUBSYSTEM=="usb",ATTR{idVendor}=="[VENDOR ID]",ATTR{idProduct}=="[PRODUCT ID]",SYMLINK+="android_adb"
SUBSYSTEM=="usb",ATTR{idVendor}=="[VENDOR ID]",ATTR{idProduct}=="[PRODUCT ID]",SYMLINK+="android_fastboot"

Şunu da çalıştırıyorum# udevadm control --reload-rules
ama X ortamında adb devices komutu cihazımı bulamıyor, komut da sonlanmıyor.
tty ekranında sorun yok. geliştirici seçenekleri açık adb shell komutu da çalışıyor ama startx komutundan sonra tty ekranında da adb komutları çalışmaz oluyor.

systmrrr

ubuntu kullaniyorm. adb ve fastboot u yukledikten sonra herhangi bir kabukta sorunsuz calisiyor. adb ve fastboot kurulu ise kaldirip tekrar kurmanizi tavsiye ederim ve her adb ve fastboot tan sonra yetkili haklariyla calistirin

mimiksiz

adb ve fastboot android-tools paketinde. Yeniden kurulum işe yaramıyor. Hesabımı adbusers grubuna ekledim, yönetici olarak ta çalışmıyor.

nuked

Paylaştığın kodda virgüller biraz kaymış gibi benim kullandığım şekliyle yapıştırıp denermisin.

Vendor/Product id lerini değiştirmeyi unutmazsınız birde plugdev grubunda deneyin olmazsa adbusers olarak değiştirip denersiniz.

SUBSYSTEM=="usb", ATTR{idVendor}=="0fce", ATTR{idProduct}=="51e0", SYMLINK+="android_adb", MODE="0660", GROUP="plugdev"
SUBSYSTEM=="usb", ATTR{idVendor}=="0fce", ATTR{idProduct}=="0dde", SYMLINK+="android_fastboot", MODE="0660", GROUP="plugdev"

mimiksiz

Yardımcı olan herkese teşekkür ederim. Biraz uğraştırdı ama buldum.
~/.zprofile dosyasında değişken ismini küçük harfle atamama sinirlenmiş.
#export degisken="deneme"
export DEGISKEN="deneme"