Linux Mint 19 WiFi Soruni

Başlatan oqnqaa, 17 Ağustos 2018 - 15:23:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

oqnqaa

Merhaba arkadaslar. Windows 10 kullanicisydim bugun Linux Min 19 Xfce surumunu kurdum. Kurulum yaparken windowsu bicimlendirip uzerine kurdum. Yukleme sonucunda internete erisimim yok. İlk adimlar bolumundeki surucu yoneticisi guncelleme yoneticisi buralarda guncelleme ve sorgu yaparken internet baglantisi istiyor ama internete ne yazik ki erisemiyorum. Ethernet simgesisinin altinda carpi isareti var , SS alma sansim yok maalesef.

Bu sorunu nasil cozebilirim arkadaslar. Sabahtan beri bakmadigim kod kalmadi..

Sarp34

Laptop'un marka model bilgisini yazarmısınız?
Küçük başlayım, büyük düşünün.

oqnqaa

.py

oqnqaa

Suan usb ile baglanabiliyorum. Ethernet Network kismi gri deaktif , kablosuz aglari vs gormuyor.

Bir heves linux'e geçeyim dedim ,1 günümü aldı mafoldu bilgisayar. Böyle zor durumda kalcağımı bilseydim asla geçmezdim.

En büyük ızdırap ise windowsa dönmek keşke böyle bir hata yapmasaydım. 0 memnuniyet 0 kullanıcı dostu , hiç memnun kalmadım. Tüm zamanımı yedi.

.py

Alıntı yapılan: oqnqaa - 17 Ağustos 2018 - 20:11:40
Suan usb ile baglanabiliyorum. Ethernet Network kismi gri deaktif , kablosuz aglari vs gormuyor.

Bir heves linux'e geçeyim dedim ,1 günümü aldı mafoldu bilgisayar. Böyle zor durumda kalcağımı bilseydim asla geçmezdim.

En büyük ızdırap ise windowsa dönmek keşke böyle bir hata yapmasaydım. 0 memnuniyet 0 kullanıcı dostu , hiç memnun kalmadım. Tüm zamanımı yedi.

terminale yapıştırın:
ls /sys/module/ | grep rtl

lspci

çıktıları alabilirmiyiz.

eronis

Alıntı yapılan: oqnqaaSuan usb ile baglanabiliyorum. Ethernet Network kismi gri deaktif , kablosuz aglari vs gormuyor.

Şöyle söyleyim dostum, bazı kullanıcılar donanım konusunda çok şanslı oluyor. Özellikle eski laptop ile, hatta daha iyisi eski masaüstü ile ilk deneyimini yaşayanlar. Bende donanımsal sorun çıkmamıştı ve geçişim bu yüzden çok kolay oldu. Senin sorunun kernel versiyonundan kaynaklı. Üstüne düşmek istersen, yardım ederiz. Ama sızlanmak ortadaki var olan sorunu çözmüyor malesef.  Eğer daha fazla detay verirsen, üstüne düşecem, inat ettim diyorsan devam edelim.

Eğer işletim sistemini beğenmediysen senin tercihin. Ben de şahsen 95'ten beri kullanan biri olarak Windows'u ve Snow Leoparddan beri kullanan biri olarak macOS'u beğenmiyorum. Eğer Windows senin işini daha iyi görüyorsa onu kullan. Günün sonunda herşey kişisel tercihe bakıyor. Arkadaşlarım ve ailemden kimse Windows kullanmıyor. Babam iş yerinden verilmiş bir Windows Ultrabook'u var ve 2 tanede yıllardır adam akıllı kullanılmamış macbook var. Ama yine, bu kişisel tercihe dayanıyor.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds