[Çözüldü] Calibro PocketBook 630'da Web Browser Sorunu

Başlatan programmer, 14 Ağustos 2018 - 10:39:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

programmer

Web Browser'a girmem 1-5-2 dakikayı buluyor. Google ekranı geliyor, ama arama kutusuna tıkladığımda nekadar beklesem de ekran klavyesi gelmiyor. Herhangi bir hata mesajı da yok. Kısacasdı Web Browser kullanılamaz durumda, Dendeğim çözüm yöntemleri, %100 şarj etmek, fabrika ayarlarına dönmek, ekran kalibarayonunu yeniden yapmak. Calibro işletim sistemim Web'den güncel durumda. Önerilerinizi beklerim. Servisine sorduğumda aygıtı yollamamı istediler, programları ayrı ayrı bulup yeniden kurabileceğim bir yer olsa buna gerek olmayabilir diyorum. Olmadı servise yollayacağım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Ağustos 14, 2018, 10:40:59

Not: Daha önce web'e giriyordum. babil.com mağazasına girmekte ve kitap indirmekte de  bir sorun yaşamıyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Ağustos 14, 2018, 17:18:24

Sorunu çözdüm. Burada anlatacağım. Ama önce şunu söyleyeyim. Türkçe menü olmakla birlikte Kenzo Firmare kesinlikle Türkiye için değildir. Calibro Mağaza ve Babil.com hesaplarınıza bu firmware ile ekitap okuyucunuz ulaşamaz duruma gelir. Yüklemek isteyen bunu göze alarak yüklesinler lütfen.   Firmware'in nasıl kullanıllağı Kenzo  Kullanım Kılavuzu'un İngilizce versiyonu'nu 91'inci sayfasından itibaren anlatılmış. Ben burada İngilzce bilmeyenler için anlatacağım. Kurulum basit aslında.
1- Firmware v.5.14.1049 (191.79 MB)  zip dosyasını buradan indirin. (2016 Aralık güncellemesindir.)
2- zip dosyasının içinde bulunan SWUPDATE.BIN dosyasını çıkarın.
3- SWUPDATE.BIN dosyasını Calibro Pocketbook 630'un dahili kalıcı belleğinin kök dizinine kopyalayın
4- Güç düğmesine basarak Calibroyu kapatın.
5- Aynı anda sol ve sap sayfa değiştirme tuşlarına basılı tutarken yine aynı anda güç tuşuna basarak Calibro'yu açın
6-  Gerekli adımları uygulayarak veya atla ile geçerek kurulumu tamamlayın. Bir kaç dakikadan fazla sürmüyor kurulum.

Kenzo Destek Sayfası

Böylece Adobe ID'imi ve Web Browser'ımı normal olarak kullanabilir hale geldim (aslında çalışıyordu Türkçe 2016 Haziran güncelemesi ile niye bozuldu bilmiyorum). Ama mağazaya tıkladığımda önce babil.com sonra Calibro maağaza diyor ama Türkçe seçeneği yok kitaplar arasında.  2016 Aralık firmware'inin halen Türkçeye uyarlanmamış , Calibro sitesine firmwarelerin konmamaış olması ve sorunu çözmek için, cihazın kendilerine yollanmasını istenmesini  bir eksik hizmet olarak görüyorum.

serguzestefe

Selamlar,
626 modelinde yaşadığım sorun güç düğmesine basılı tutarak tamamen kapatamıyorum. Ayrıca ne internetten ne de manuel güncelleme yapamıyorum.

Kök dizinine nasıl ulaşılır? Ya da böyle bi sorunda nasıl bir çözüm yöntemi izlemeli? Çünkü sıfırlama yapmama rağmen işe yaramadı.