Mobil Erişim Sayfaları

Başlatan Bedreddin, 09 Ocak 2009 - 20:03:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bedreddin

Merhabalar.
Forumun otomatik bir özelliği olarak sayfaların mobil erişime uygun hafifletilmiş şekilleri oluşturuluyor. Ve bunlar Google aramalarında genellikle öncelikli çıkıyorlar. Acaba bu özellik iptal edilebilir mi? Ya da bu sayfaların kalması gerekiyorsa sitemap kullanılarak Google botundan korunabilir mi bu sayfalar?
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

eren

Mobil erişim için bir özelliğimiz yok. Bir örnek verirseniz bakayım.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Bedreddin

bu hasret bizim!

eren

:)

Bu özellik güncellemeler ile gelmiş ve hiç farkında değilim. Özellik hakkında tam bilgim olmadığı için konuyu araştıracağım. Duruma göre bir cevap veririm.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

sebatkar

Bedreddin

Pekala iptal edilmezse de Google botlarına engellenebilir bence. Eren durum ne oldu bu arada?
      bu hasret bizim!

eren

Alıntı yapılan: Verbatim - 18 Ocak 2009 - 17:38:18
Pekala iptal edilmezse de Google botlarına engellenebilir bence. Eren durum ne oldu bu arada?

Google'a SiteMap verdik XML olarak ve bu sayfalara bot girişini robot.txt ile engelledim. Ancak mevcut kayıtların arama motorundan silinmesi 4 ayı bulur.

Bedreddin

Google bu aralar hızlı, benim yayından kaldırdığım bir sitemi 3 haftada sonuçlardan kaldırdı. Teşekkürler ilgin için.
      bu hasret bizim!

eren

Alıntı yapılan: Verbatim - 18 Ocak 2009 - 17:53:00
Google bu aralar hızlı, benim yayından kaldırdığım bir sitemi 3 haftada sonuçlardan kaldırdı. Teşekkürler ilgin için.

İnşallah hızlı olur. Ayrıca e-posta yolladım silinmesi için.