Ubuntu açılmıyor tty1 Ekranı açılıyor

Başlatan mayavuzcan, 12 Ağustos 2018 - 17:26:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mayavuzcan

Arkadaşlar merhaba.

15 dakikalığına dışarı çıkıp geldiğimde giriş yapamayınca tekrar başlattım pc yi ancak bu seferde sadece tty1 ekranında kalıyorum ne grub geliyor ne arayüz ...

systmrrr

speakerXXL

TTY ekranına düşmüş olma sebebiniz, farkında olmadan uyguladığınız bir işlemle görüntü yöneticisini silmiş ya da farklı bir görüntü yöneticisi kurarken yanlış biçimde yapılandırmış olmanız olabilir. Bunun daha ötesinde ise yine yanlışlıkla masaüstü ortamı ile ilgili öğelerin (pencere yöneticisi vb.) silinmiş olması olabilir. Eğer görüntü yöneticisi ile ilgili bir sorun varsa, TTY uçbiriminde kullanıcı adı ve şifresi ile oturum açtıktan sonra, yukarıda (startx) komutu ile masaüstüne ulaşabilmeniz gerekir.

Aksi durumda masaüstü ortamı ile ilgili öğelerinde silinmiş olma olasığı var, bu durumda TTY uçbirimdeki oturumda aşağıdaki komutla gerekli paketleri kurmayı deneyebilirsiniz. Aşağıdaki komut Gnome masaüstü kullandığınız varsayılarak verilmiştir.

apt install --reinstall ubuntu-gnome-desktop

Eğer ekran kartı ile ilgili bir sorun nedeniyle X sunucusunun sorun çıkarması olasılığından TTY uçbirimine düştüğünüzü düşünüyorsanız, sistemi kuratarma kipi ile açıp, resume seçeneği ile masaüstüne ulaşmayı deneyebilirsiniz.

mayavuzcan

Arkadaşlar tasksel programı ile ubuntu dektop silindi daha sonra ben durumun farkında olmadan birçok dosyayı sildim ani davrandım soğukkanlı olamadım sistemi kurtaramadım fazla veri olmadığı için yeniden yükledim teşekkürler

programmer

Yanlış anlaşılmasın, sadece hatırlatmak istedim, Forumj kurallarında "Acil", "yardım eden yok mu?" gibi ifadelerin kullanılmamması gerektiği belirtiliyor. Duyurular bölümünde yer alan Forum kurallarımız  adlı sabitlenmiş gönderide diğer forum kurallarımızı bulabilirsiniz.