[Çözüldü] Ubuntu kuruluma baslamadan hata

Başlatan sancaktar34, 11 Ağustos 2018 - 12:37:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sancaktar34

Merhaba tahmin edeceğiniz üzere  ilk defa ubuntu karar verdim, ubuntu ile başlamayı düşünerek hatamı yaptım bilmiyorum. Zira blok zinciri node kurulumu yapmak istediğim için linux temelli bir işletim sistemine ihtiyacım vardı.
Laptop eski 7-8 yıllık bir laptop casper mb50ia1
Windows 10 yüklü komple silip ubuntu yüklemek istedim.
Rufusu indirdim usb ile atacağımdan.
Ubuntunun ubuntu-18.04.1-desktop-amd64.iso dosyasını indirdim.
Dosyayı rufus ile 16 gb bir flaşa attıktan sonra taktım ve bot olurken hata verdi.
graphics initialization failed
error setting up gfxboot
Sonrasında Can not allocate memory hatası ile satır satır vermeye devam etti ve hep bu bölümde kaldı?
Ne yapmalıyım neleri denemeliyim yardımcı olabilir misiniz lütfen ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Ağustos 2018 - 14:59:24

Arkadaşlar bu sorunu help yazarak aştım ancak başka bir sorunum var şuan.. Lap topumun ekranı yok hdmi ile bir monitöre bağlıyım ancak anladığım kadarıyla ana görüntü lap topun olmayan ekranına yansıtılıyor. Ubuntu da sadece 2. bağladığım ekrana nasıl aktarabilirim görüntüyü sadece ordan ayarlamak istiyorum. Zira galiba otomatik olarak 2. ekrana yansıtmıyor genişletiyor :(

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Ağustos 2018 - 15:12:29

Yardımlarınız için teşekkür ederim.. Windowstan ilk defa ubuntuya geçen biri olarak bu iki sorunu da nasıl aştım ben bile anlamadım :) ancak ilerde yaşayacağım muhtemel sorunlar için yine yardımlarınızı bekliyorum görüşmek üzere.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Ağustos 2018 - 16:00:53

Wireles driverını indirdim ancak şu aşamada çok yabancı olduğumdan nasıl kurulum yapmam gerekiyor ? Masaüstüne çıkardım rardan. cd /home/nirvana/desktop/RTL8188 dedim olan krlasörde orda zaten ancak şöyle bir hata aldım No such file or directory ancak bu dosya orada ?

sancaktar34

Bu sorunumuda çözdüm teşekkür ederim fakat birşeyler söylemeden edemeyeceğim..
Zira yabancı forumlarda bir konu açtıgımda neredeyse saniyesinde bilen birine denk gelmem şaşırttı ancak burası, bu platform anladığım kadarıyla ya bilgi paylaşmayı sevmiyor.. Yada üşengeç bir topluluk :) neyse selametle kalın..