[Kapandı] Ubuntu 16.04 Aşırı Kasma

Başlatan Bigchefstarys, 03 Ağustos 2018 - 20:09:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bigchefstarys

Merhaba arkadaşlar, ubuntu 16.04 5 dakika önce formatı bitirdim ve kurmam gereken programları kurdum. Ancak aşırı derecede kasma var. Bu kasma sorunu internetin hızını dahil etkiliyor. Normalde 70 mbps gelen hız şuan 20 mbps çok zor geliyor. Bu formatdan öncede format attım (Yani dün yine kasma sorunu verdi iso dosyam sıkıntılıdır diğe yeni bir flash'a yeni bir iso indirip kurulum yaptım) Ancak kasma orada da yaşandı. Hatta dünden önce kde kullanıyordum ondan öncede ubuntu 16.04 vardı böyle bir sorun yaşamadım.

Dual monitor kullanıyorum 8 gb ram i5 işlemci var, bilgisayarımda. Sık sık bilgisayar açılırken bir kaç hata veriyor ve genellikle fsck komutu ile aşabiliyorum ama bu olay sık sık yaşanıyor. Şirketdeki bilgisayarım da da ubuntu 16.04 ve aynı programlar var ama böyle bir şey onda hiç yaşamıyorum. Bu kasma olayını nasıl halledicem
İnsanlaɾ benim dünyayı olduğu gibi kabul edebileceğimi söylüyoɾlaɾ. Saçmalık! Ben bu dünyayı kabul etmiyoɾum.
Richard Stallman

Empat

Merhaba.

Sistem açılırken verdiği hataları -tam olarak- söylerseniz yardımcı olabiliriz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Bigchefstarys

Tabi ki, eğer tekrar hata verirse not almaya çalışıcam. Hdd den şüpheleniyorum recovery moda girerek bir çok test oradaki testleri gerçekleştirdim ancak bilemiyorum. Şuan sanki düzeldi gibi ama beni şaşırtmicak anlamınada gelmiyor. Ümitle hatanın düzelmesini bekliyorum :D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Ağustos 2018 - 16:22:37

Kendi kendine sorun çözüldü eğer tekrar bu hata ile karşılacak olursam bu konu altından tekrar bilgi verebilirim.

Konuyu Kapandı olarak değiştiriyorum (Malum birşey yapılmadı)
İnsanlaɾ benim dünyayı olduğu gibi kabul edebileceğimi söylüyoɾlaɾ. Saçmalık! Ben bu dünyayı kabul etmiyoɾum.
Richard Stallman