Wicd Manager Kablolu/Kablosuz Ağ Yöneticisi

Başlatan ihtiyar said, 09 Ocak 2009 - 13:52:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Wolkanşah

Alıntı yapılan: eribol - 03 Haziran 2010 - 21:38:50
Önceleri çakışıyordu ama artık ikisi de kurulu olabiliyor yani çakışmazlar normalde. Firefox kayboldu derken? Firefox ile bu network-manager veya wicd'in ilgili olduğunu sanmıyorum.
firefoxda vitaminnetden ders çalışırken firefox kendiliğinden kapanıp kayboluyor. network managerde ağ bağlanırken avahi hizmetlerinden bahseden bağlantının engellendiğini söyleyen her seferinde tekrar eden uyarı penceresi açılıyor. önceleri nete zar zor girebiliyorduk. wicdi kurduktan sonra nete girebiliyoruz ama olur olmaz zamanda firefox kendiliğinden kapanıp kayboluyor. wicdin sembolu var ama kapalı gözüküyor. network manegerde bağlantının engellendiğini uyarı penceresiyle açıkca  söylüyor zaten. bağlantı etkinleştirmeyide "asla" diye gösteriyor.  daha sonrada bağlantını olduğunu gösteriyor. açıkcası network maneger çift bağlantı algıladığını ve engellendiğini söylüyor uyarı penceresiyle...  wicdi kurmadan öncede aynı kaprisleri yapıyordu. stabil değil kararlı çalışmıyorlar. network manegeri silsemmi diye düşündüm ama kaş yaparken göz çıkarmayayayım diyorum... bayağı kafam karıştı. ayrıca başlat cubuğundan ana menü başlatıcısıda kayboldu. şimdide dosya sistemi yerler kayboldu. "yeni öğeler ekle" bölümünden tekrar ekledim ikisinide. xubuntu9.10 sürümünü kullanıyordum. güncelleme yöntemiyle xubuntu 10.04 lts sürümüne yükseltmiştim. elimde ubuntu 10.04 lts sürümü var yüklemeyi düşünüyorum ama donanımım düşük sistemli kaldırmaz diye yüklemiyorum tereddütteyim. şimdiki sistemdede bug var gibime geliyor nasıl düzelteceğimi bilmiyorum.

Ne insanlar gördüm üstünde elbisesi yoktu... Ne elbiseler gördüm içinde insan yoktu... değerli hizmet ve paylaşımlarınız için tekrar teşekkür ederim. ubuntu-tr forumda benim için bir yararlı okul oldu...  paylaşım ve başarılarınızın devamını dilerim. saygılarımla. :)

eribol

Network-manager ı kaldırabilirsiniz, eğer sorun çıkarıyorsa. Synaptic paket yöneticisi ile rahatlıkla kaldırılabilir ve sorun çıkarmaz. Eğer yine sorun yaşarsanız buraya aktarırsınız durumu.

heartsmagic

Sondan başlayalım. 9.10'u kaldıran 10.04'ü de kaldırır. Eğer mesele Xfce olmasıysa yine onu kullanabilirsin.
Networkmanager'ı kaldırabilirsin. Eğer Wicd ile ağa bağlanabiliyorsan tekrar kurman sorun teşkil etmez. Olmazsa paketleri elle çeker yine kurarsın.
Firefox'un kapanma sebebi Wicd'in kurulu olup networkmanager'ın kaldırılmaması mıdır? Daha önce Vitamin'in sistesinde bu sorun yok muydu?

Gerçi bu başlık ne yazık ki pek isabetli değil sorunları konuşmak için.

@eribol önce davranmış.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Wolkanşah

Alıntı yapılan: heartsmagic - 03 Haziran 2010 - 23:08:46
Sondan başlayalım. 9.10'u kaldıran 10.04'ü de kaldırır. Eğer mesele Xfce olmasıysa yine onu kullanabilirsin.
Networkmanager'ı kaldırabilirsin. Eğer Wicd ile ağa bağlanabiliyorsan tekrar kurman sorun teşkil etmez. Olmazsa paketleri elle çeker yine kurarsın.
Firefox'un kapanma sebebi Wicd'in kurulu olup networkmanager'ın kaldırılmaması mıdır? Daha önce Vitamin'in sistesinde bu sorun yok muydu?

Gerçi bu başlık ne yazık ki pek isabetli değil sorunları konuşmak için.

@eribol önce davranmış.
teşekkür ederim eribol sizede. firefoxda sorun yokdu. çocuk vitaminete şifresini giyor bağlanıyor ders ortasında sayfa aniden kapanıyor. ağa bağlanmayı network maneger engellediğini söyleyen uyarı penceresinde 2 tane bağlantı algılandığını ve ağ bağlantısının engellendiğini söylüyordu. sembolun üstüne x işareti geliyordu. genede bazen bağlanabiliyorduk bazende bağlanamıyorduk. reset atıyoruz 2veya3üncüsünde nete girebiliyorduk. araştırmalardan sonra wicdi kurdum. (bu bölümdeki komut ve  yönlendirmelerle) wicd ilk kurulumda ağa bağlandığını belirtti aynı anda baktım network manegerde bağlı gözüküyor. sonraki bağlantılarda wicd bağlanamadı. network maneger bağlı gözüküyor ama her açılışda bahsettiğim uyarı penceresi açılıyor. netle ilgili sıkıntıların n.manegerden kaynaklandığını düşünüyorum ama teknik bilgim yok... "Auto eth0 ağ bağlantısı etkin" gözüküyor wicd sembol var ama pasif durumda   n.manager nasıl kaldırabilirim? snaptic den hangi paketi işaretliyeceğim 5-6 paket kurulu gözüküyor n.manegerle ilgili?
Ne insanlar gördüm üstünde elbisesi yoktu... Ne elbiseler gördüm içinde insan yoktu... değerli hizmet ve paylaşımlarınız için tekrar teşekkür ederim. ubuntu-tr forumda benim için bir yararlı okul oldu...  paylaşım ve başarılarınızın devamını dilerim. saygılarımla. :)

eribol

Peki şu an ki durum nedir? Kaldırdınız mı network-manager paketini? Ayrıca firefox'un niçin çöktüğünü firefox'u terminalden çalıştırıp kontrol edebilirsiniz.

Wolkanşah

Alıntı yapılan: eribol - 03 Haziran 2010 - 23:46:58
Peki şu an ki durum nedir? Kaldırdınız mı network-manager paketini? Ayrıca firefox'un niçin çöktüğünü firefox'u terminalden çalıştırıp kontrol edebilirsiniz.
üstteki yazımı farkedemediniz sanırsam. henüz kaldıramadım. synapticde network-maneger adına 5-6 paket var hangisini işaretlesem veya konsoldan nasıl komut versem acaba?

heartsmagic

network-manager diye arat ve bulduğun paketi kaldır de. Kendisi bağımlılıkları da kaldırır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Wolkanşah

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Haziran 2010 - 00:16:51
network-manager diye arat ve bulduğun paketi kaldır de. Kendisi bağımlılıkları da kaldırır.
tamam şimdi oldu galiba restart yaptım. bağlantı wicd ile normale döndü teşekkür ederim destekleriniz için... firefox da tekrar sorun yaparmı kullanımlardan sonra belli olur.  :)

BayboraKaan

Alıntı yapılan: ihtiyar said - 09 Ocak 2009 - 13:52:29

10.04 itibari ile artik Wicd kurulumundan sonra Network Manager kalkmiyor. Wicd'i test etmek icin;
sudo service network-manager stop
sudo killall wpa_supplicant

Komutlari ile Network Manager'i kapatabilirsiniz. Yeniden oturum actiginizda calisacaktir. Eger Wicd'en memnun kalirsaniz;
sudo apt-get remove --purge network-manager network-manager-gnome
ile Network Manager'i kaldirabilirsiniz.

Ilk ileti düzenlenmistir.