openSUSE Türkiye açıldı

Başlatan eronis, 31 Temmuz 2018 - 12:36:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eronis

https://www.opensuseturkiye.com/forum/index.php

Bizi Türkiye Linux Grubu olarak başta tanımıştınız. Ancak grubun sonu bir noktadan sonra amacından tamamen farklı bir noktaya gitti. Biz de 4 kafadar arkadaş düşündük, openSUSE'nin Türkiye sitesi yoktu. Biz de gerçekten eksik bir şeyi tamamlamak istedik ve hedefimizi bu yönde değiştirdik.

Forumumuzun genel olarak amaçları;

1- İnsanların openSUSE için Türkçe yardım alabilecekleri bir yer yaratmak.
2- openSUSE'yi aynı Ubuntu gibi bir masaüstü işletim sistemi olarak tanıtmak ve yeni kullanıcıları openSUSE ile tanıştırmak.
3- Linux'u ve özgür yazılımı yaymak.
4- Red Hat tabanlı dağıtımları tanıtmak ve masaüstü kullanıcısına Ubuntu alternatifi deyince bir Arch gibi bu tabanın da akla gelmesini sağlamak.
5- İnsanlara bir arkadaş ortamı oluşturup, diğer insanlara güzel sohbetler edebilecekleri bir ortam vermek.

Forum'da Linux olduğu kadar yeri gelecek oyun konusunda yada geyik konusunda da sohbetler görmek istiyoruz. Aşırı ciddi bir ortam değil de hoş bir sohbet ortamı yaratmak istiyoruz. Yakın zamanlarda özel hayatlarımızdaki imkansızlıklarımız nedeniyle foruma hedeflediğimiz kadar içerik ekleyemedik henüz. Eksikleri hızlıca doldurmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda da topluluktan üyelerin de bu konuda bize yardımcı olmasından mutlu oluruz.

Burada özellikle @FireSwords dostumuza çok teşekkür etmek istiyorum. Sitede en çok emeği geçen kişidir desem yeridir. Dostumuza gelecekte daha da büyük başarılar diliyorum ve bütün hepimiz için de, openSUSE Türkiye şimdiden hayırlı olsun diyorum :)
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

finix

Bu proje uzun zamandır hayalini kurduğum bir proje idi. Bu hayali ne zaman dile bu arkadaş çevresinde dile getirdim, sanki herkes de benim gibi bir hayal kurmuş gibi hevesle herkes elinden ne geliyorsa yapmaya başladı ve neredeyse 48 saat içinde bütün forumun alt yapısını kurduk. Hele ki @FireSwords, yani Arda bir anda bütün kendi sınırlarını aşarak hakiki bir iş için nasıl bir azim gerekiyor bize onu öğretti. Kendisine ayrıca teşekkür etmek gereklidir.

Biz openSUSE'ye hayranlık duyan üç kişiyiz, @eronis sütten ona bir şey yapamıyoruz ben Fedora kullanacağım diye diretiyor da diretiyor; ona henüz bir çare bulamadık o öyle dolaşıyor. Ama umarız ki pek çok kişiye openSUSE'yi sevdirir, siteyi kalıcı kılar ve Linux camiası içerisinde kıymetli bir yer ediniriz. Kalıcı olamamak, nedense en büyük korkum; hevesimizin birden sönüp gitmesi ve siteyi kendi haline terk etmekten korkuyorum.

FireSwords

Merhabalar, ben openSUSE Türkiye'nin proje yönetici oluyorum galiba, birkaç haftada tüm forum altyapısı ve statik bir ana sayfa hazırlayıp bir süre idare edecek bir topluluk hazırladım arkadaşlar ile birlikte. Eksik şu an evet çünkü çok üstüne gidecek zamanım yok, daha wiki ve pek çok bileşen eklenecek, yardım etmek isteyen varsa kapımız her zaman açıktır, umarım herkesin işine yarayabilecek ve faydalı olacak bir oluşuma imza atmışızdır.

eronis

Alıntı yapılan: finix - 31 Temmuz 2018 - 15:07:45
Biz openSUSE'ye hayranlık duyan üç kişiyiz, @eronis sütten ona bir şey yapamıyoruz ben Fedora kullanacağım diye diretiyor da diretiyor; ona henüz bir çare bulamadık o öyle dolaşıyor.
Derken ? :D Profilimde Fedora 28 diyor ve hala kullanıyorum ama bu openSUSE kullanmadığım ve sevmediğim anlamına geliyor mu ? Pek değil :D

@FireSwords sen bi tanesin dostum :) Umarım openSUSE Türkiyeyi ileride resmi de yaparız.
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

Tilki

Elinize sağlık arkadaşlar. Tatildeyim, siteyi cep telefonumdan biraz inceledim. Güzel olacak. Tatil dönüşü ilk fırsatta ağ imajı ile bir deneme yapacağım. Neon benzeri, saf bir kurulumda OpenSuse'un nasıl bir tecrübe yaşatacağını merak ediyorum. Esasen bir iki kez Tumbleweed kurma denemem olmuştu ama sistem kurulumdan sonra açılmamıştı. Belki bir şeyleri yanlış yaptım. Soracak kimseler de yoktu. Şimdi var

finix

Alıntı yapılan: Tilki - 03 Ağustos 2018 - 20:35:00
Elinize sağlık arkadaşlar. Tatildeyim, siteyi cep telefonumdan biraz inceledim. Güzel olacak. Tatil dönüşü ilk fırsatta ağ imajı ile bir deneme yapacağım. Neon benzeri, saf bir kurulumda OpenSuse'un nasıl bir tecrübe yaşatacağını merak ediyorum. Esasen bir iki kez Tumbleweed kurma denemem olmuştu ama sistem kurulumdan sonra açılmamıştı. Belki bir şeyleri yanlış yaptım. Soracak kimseler de yoktu. Şimdi var