Kurulum sırasında donma sorunu

Başlatan DerinSular, 29 Temmuz 2018 - 16:18:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DerinSular

Merhaba,

18.04 sürümünu usb ile kurmaya çalıştığımda donma problemi yaşıyorum. Kurulum ekranı ilk etapta geldiğinde dil seçimi soruyor eğer dil değiştirmeden devam edersem donmuyor. Yine bir sonraki adımda klavye tipini değiştirmezsem yine donmadan devam ediyor. :) 3. adımda hiç birşey yapmadan direkt donuyor. Donma sorununda hiç biryere tıklayamıyorum ancak mouse hareket ediyor. Klavyeyi kontrol edemiyorum.
Yani CTRL+ALT+F1-12 kombinasyonları işlemiyor.
Ubuntu 16.04 versiyon kurulumunda böyle sorun yaşamıyorum ancak 17 ve 18 sürümlerinin ikisin de aynı problemi yaşıyorum. Şimdilik geçici olarak windows kurdum mecburen. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Bazı linux dağıtımları için işlemci yeni kalıyor açılış ekranı esnasında cpu hatası veriyor.

melikdgn

Arkadaşlar ben de aynı şekilde 18.04 kurarken dil ekranında donuyor ve bilgisayar fanı max modunda çalıştırıyor ( bilgisayarım monster abra a5 v12.1.2 ssd si yok hdd 5400 rpm ile çalışıyor.) Ubuntu 14.04 kurdum çok kolay oldu ama onda da wifi tarama ve bağlanma sorunu var maalesef. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

igoor

Merhaba, ben de dün gece kurdum ve aynı sorunu yaşadım ve ve yabancı bir forumdan çözdüm umarım size de yardımcı olur;
Yükleme ekranında install Ubuntu üzerine yön tuşları ile gelerek e tuşuna basın,
quiet splash yazan yerin sonuna acpi=off komutunu ekleyin, f10 ile yeniden boot edin.
Ubuntuyla dün tanıştım ve klavye ekranındaki problemleri yaşadım bir kaç farklı şekilde denedim ve çözdüm.
Orjinal link :
https://askubuntu.com/questions/861743/installation-of-ubuntu-16-04-from-a-usb-drive-freezes

Tabi daha önce secure boot, windows üzerinden fastboot ve hazırda beklet kapatın diye okuyup bunları yaptım ve sata modu ahci olacakmış sanırım bende default ahci idi.

ata1

https://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=%C3%87ekirdek_%C3%B6ny%C3%BCkleme_se%C3%A7enekleri
bu kısmı deneyin
nomodeset : Ekran kartı sürücülerini kullanma (ekan kartından kaynaklanan problemleri kurulum sırasında atlatmak için kullanılır)
Bu parametrelerden herhangi birini kullanmak için:

Medusalchemist

Merhaba,

Ubuntu ya yeni geçmeye karar verdim fakat bende benzer donma sorununu kurulum esnasında yaşıyorum. Açılış sayfam resimdeki gibi. Sizlerin önceki açıklamalarınızı okudum fakat çözüm için yazılanları nereden nasıl yapıldığını anlayamadım. Bu açılış sayfasından itibaren adım adım ne yapılması gerekiyor söyleyebilir misiniz?

Nomodeset i nasıl uygulayacağım? Donma problemini kalıcı olarak nasıl kaldırabilirim?  Çözüm için bahsi geçen komutları nereye yazacağım?

Yardımınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Şubat 2019 - 20:10:55

Tekrar merhaba,

Nomodeset i ekleme işlemini yapmayı başardım. Ekran daha düşük çözünürlükle açıldı. Tam herşey yolunda ilerliyor derken "Kimsiniz? " kısmında dondu ekran ilerlemiyor. Bir türlü çözüm bulamıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Şubat 2019 - 20:33:13

Uzun bir süre bekleyince "ubiquity. Component. Partman_commit crashed" hatası çıkıyor.

[eklenti yönetici tarafından silindi]