Güç seçenekleri

Başlatan ercancapkin, 23 Temmuz 2018 - 20:14:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ercancapkin

arkadaşlar merhabalar  şimdi benim şöyle bir sorunum var netbook da lubuntu kurulu ve benim yapmak istediğim şu  netbook ekranını kapatsam bile netbook un askıya  yada uyku moduna geçmesini istemiyorum ekranı kapatıyım ama işlemler devam etsin örneğin güncellemeler dosya indirmeler  transferler filan ama güç ayarlarından ayarlamaya çalışsam  da beceremedim yardımcı olabilrseniz çok sevinirim

ethernity

Alıntı yapılan: ercancapkin - 23 Temmuz 2018 - 20:14:40
arkadaşlar merhabalar  şimdi benim şöyle bir sorunum var netbook da lubuntu kurulu ve benim yapmak istediğim şu  netbook ekranını kapatsam bile netbook un askıya  yada uyku moduna geçmesini istemiyorum ekranı kapatıyım ama işlemler devam etsin örneğin güncellemeler dosya indirmeler  transferler filan ama güç ayarlarından ayarlamaya çalışsam  da beceremedim yardımcı olabilrseniz çok sevinirim

Şöyle bir şey işinize yarar mı? Sadece bu komutu verin yeter

xset dpms force off

ercancapkin

.py

Güç ile ilgili ayarlar ekranından yapabilirisiniz bütün özellikleri Asla (Never) yada (Nothing) konumuna getirin.

ercancapkin

Alıntı yapılan: .py - 23 Temmuz 2018 - 22:03:02
Güç ile ilgili ayarlar ekranından yapabilirisiniz bütün özellikleri Asla (Never) yada (Nothing) konumuna getirin.

hocam dededim okadar uğraştım ama olmadı en son yardıma başvurdum

programmer

Şurda aynı soruyu soran en kabul edilebilir yanıt olarak işaretlemiş verilen bir yanıtı. Temel bilgi için ise şuraya bakılabilir.
Önce değiştireceğimiz sistem dosyasının yedeğini alalım.
sudo cp /etc/systemd/logind.conf /etc/systemd/logind.conf.backup
Sonra gedit ile açıp

sudo -H gedit /etc/systemd/logind.conf. Dosyanın sonuna HandleLidSwitch=ignore ifadesini yazalım.sistem 15.04'den yeni ise ilgili uygulama servistir.sudo service systemd-logind restartkomutu ile servisi yedniden başşatarak yaptığımız değişikliklerin etkin olmasını sağlayalım.Sistem daha eski sürü ise daemon'dur. Değişikleri etkin kılmak içinsudo restart systemd-logindkomutunu kullanmak gerekir. Ben Xubuntu'da denedim çalışıyor. desktop olarak ne kullanıldığına bağlı değil, linuxlerde geçerli anladığım kadarıyla bu işlem.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Temmuz 2018 - 23:06:17

[mention=640129]@ercancapkin[/mention] yukardaki işlem muhtemeln çözüm sağlaycaktır. Arkadaş deneyip öyle ise çözüldü olarak gönderiyi etiketleyebilir.

ethernity

Alıntı yapılan: ercancapkin - 23 Temmuz 2018 - 21:46:38
malesef işe yaramadı :(=

Pardon, yanlış anlamışım sanırım. Siz kapağı tamamen kapatmak istiyormuşsunuz herhalde, ben sadece ekranı karartmak için önermiştim.