Pyhton Android ve iOS'a uygulama yazmak mümkün mü?

Başlatan suleymankndlc, 23 Temmuz 2018 - 12:59:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

suleymankndlc

Merhabalar. Bir süredir web programlama ile uğraşıyorum. Ama yanına bir şeyler eklemenin zamanı geldiğini düşündüm pyhton dikkatimi çekti. Öğreneceğim dilin sadece bir sisteme hitap etmesini istemiyorum. Yani bazı değişiklikler yaparak android için yaptığım uygulamayı iOS'a da uyarlayabilmek istiyorum bu mümkün müdür? Ya da daha önemli olan soruyu sorayım. Android ve iOS uygulaması yazılabilir mi?
Şu sıralar pyhton öğrenmek için videolu dersler izliyorum. Kaynak konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

İyi günler.

VoSToK

Kivy ile Android uygulamalar hazırlayabilirsiniz.

Empat

Merhaba.

İlk sorunuz hakkında pek bilgim olmadığı dolayısıyla ikinci sorunuzu cevaplandıracağım.

Python'a giriş yapmak ve orta seviyelere kadar ilerlemek için (min 4 - maks. 19 saat aralığındaki) bu ücretsiz görsel (video) kurslar yardımcı olabilir. Kursların bulunduğu sayfaya gitmek için buraya tıklayın.

Python'da ileri seviyelere giriş yapmak ve framework'lerini öğrenmek için (min 3 - maks. 24 saat aralığındaki) bu ücretli (24.99* TL) görsel (video) kurslar yardımcı olabilir. Kursların bulunduğu sayfaya gitmek için buraya tıklayın.

Yine de bu kurslar Python'a hakim olmak için yeterli değildir. Notlar almalı, fikirler üretmeli, denemeli, projeler yapmalısınız. Öğrendiklerinizi pekiştirmek için Youtube'dan devam edebilirsiniz. 

*Udemy dahil birçok e-ticaret sitesinde kupon kodu sistemi kullanılmaktadır. Verdiğim fiyat eğitmenden veya eğitmenin sosyal medyadaki grubundan veya mail adresi aracılığıyla kendisinden ücretsiz alabileceğiniz veya ilgili yerlerden temin edebileceğiniz kupon kodu ile geçerlidir.

*Ücretli kurslarda an itibariyle belirtilen satış fiyatları zaman içerisinde değişebilir veya ücretsiz kurslar ücretli olarak satışa sunulmaya başlanabilir. Bu kursu hazırlayan eğitmenle ilgili bir durumdur.

* -Benim değerlendirmeme göre- Udemy'nin kullandığı pazarlama stratejisi siteyi yeni tanıyanları veya bazı konularda bilgisiz olanları avlamak üzere kurulmuş. Eş zamanlı olarak ya da kısa bir zamanda Udemy'e başka bir tarayıcıdan ya da gizli sekmeden girerseniz, çoğu zaman ve çoğu kursun fiyatlarının değiştiğini görürsünüz. Udemy'ye kurs yükleyen eğitmenler belirlediği fiyatın dalgalanıp dalgalanmayacağını (en düşük 24.99 en yüksek 99.99 TL -en yüksek fiyatı yanlış hatırlıyor olabilirim-) belirleyebilir ve isterse belirlediği istediği fiyat sabit olarak kalabilir. Bu basit bir pazarlama stratejisidir ve istediğiniz bir kursu gizli sekmeden ya da başka bir tarayıcıdan girip satın almak herhangi bir suç kapsamına girmez.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

suleymankndlc

Konu kirliliği oluşturmamak açısından sorumu buradan soruyorum. Python'a yeni başladım biraz acemiyim. .py dosyası oluşturarak bir deneme yaptım fakat çalışmıyor neden acaba?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

.py

Alıntı yapılan: suleymankndlc - 26 Temmuz 2018 - 18:18:58
Konu kirliliği oluşturmamak açısından sorumu buradan soruyorum. Python'a yeni başladım biraz acemiyim. .py dosyası oluşturarak bir deneme yaptım fakat çalışmıyor neden acaba?

./test.py : yanlış kullanım
python test.py : doğru kullanım

suleymankndlc

[mention=640191]@.py[/mention] Türkçe karaktar kullandığım zaman hata veriyor. bunun hakkında bir bilginiz var mı acaba?
File "test.py", line 1
SyntaxError: Non-ASCII character '\xc3' in file test.py on line 1, but no encoding declared; see http://python.org/dev/peps/pep-0263/ for details

.py

Alıntı yapılan: suleymankndlc - 26 Temmuz 2018 - 18:24:24
File "test.py", line 1
SyntaxError: Non-ASCII character '\xc3' in file test.py on line 1, but no encoding declared; see http://python.org/dev/peps/pep-0263/ for details

scriptin en üstüne şu satırla eklemelisin.

# -*- coding: utf-8 -*-
#!/usr/bin/env python

ethernity

Alıntı yapılan: suleymankndlc - 26 Temmuz 2018 - 18:18:58

Konu kirliliğini önlemek isterken daha beteri olmuş. Bu şekilde olmaz ki o dediğiniz. Problem konusuna uygun bir tarama yapıp böyle bir problemle ilgili yazan olmuş mu, çözümü bulunmuş mu, ona bakılır. Çözümü bulunursa, ne ala. Çözüm bulamadıysanız eğer, konuyla ilgili başlık varsa, siz de kendi sorunuzu o başlık altında yazarsınız (konu kirliliğinin önlendiği kısım burası oluyor.). Uygun başlık da yoksa, yeni bir başlık açarsınız.