grubta windows yok

Başlatan ukeskin, 17 Temmuz 2018 - 14:59:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ukeskin

Ubuntu dan windows 10 a dönmek istiyorum.unetbootin ile format usbsi hazırladım ve bilgisayar başlarken 1.konuma usbyi getrdim fakat grubta windows gözükmüyor ubuntuyu başlatmak zorunda kalıyorum şimdiden yardımınız için teşekkürler. :)

Dagiztanli08

grupta gözükmez ki zaten kardeşim hp de mesela f9 la geçiş yapıyorsun ekrana f10 ile bios bios tuşunun yanındaki tuşa bas mesela f5 ise f4 dedir oraya gir usb yi seç

ukeskin

tamam bende teker teker deneyeyim ozaman teşekkürler bu arada bilgisayarım asus

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Temmuz 2018 - 15:38:09

[mention=639900]@Dagiztanli08[/mention] dediğiniz gibi yaptım ama hiç bir ekran açılmıyor biostan başka f tuşları ile

.py

bende "esc f9" bazılarında sadece  f11

ukeskin

bende biosu delete açıyor ama dediğini bulamadım ismi ne diye geçiyor googledan araştırsam

.py

Alıntı yapılan: ukeskin - 17 Temmuz 2018 - 15:41:13
bende biosu delete açıyor ama dediğini bulamadım ismi ne diye geçiyor googledan araştırsam

kurulumu nasıl yaptınız üzerine mi kurdunuz yanına mı? hatırlıyormusun büyük ihtimalle windowsu silmişsiniz linuxtayken windows dosyarını görbiliyormusunuz?

ukeskin

[mention=639904]@.py[/mention] sadece ubuntu yüklü windows dosyaları yok

.py

Alıntı yapılan: ukeskin - 17 Temmuz 2018 - 15:46:49
[mention=639904]@.py[/mention] sadece ubuntu yüklü windows dosyaları yok

eğer bu durumdan eminseniz dediğim gibi windowsu silip üzerine kurmuşsunuzdur linuxu. Windowsa yeniden dönmek için windows Kurulumunu yeniden yapmanız gerekiyor.

ukeskin

[mention=639907]@.py[/mention] zaten ben şuan onu yapıyorum usbye windows isosunu yazdırdım ama işte ilk sıraya almama rağmen yükleme çıkmıyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Temmuz 2018 - 15:54:16

http://i.hizliresim.com/vPb3XR.jpg
http://i.hizliresim.com/1ELRVD.jpg

ethernity

Alıntı yapılan: ukeskin - 17 Temmuz 2018 - 15:41:13

Farklı markalarda farklı tuşlar olabilir. "Delete" genelde BİOS ayarlarına girişi sağlıyor. İlla ki Esc və F1-F12 tuşlarından biridir. Başka türlüsünü görmedim daha. Belki bir ihtimal Insert olur.

Önemil not: Esc tuşunda biraz dikkatli olmakta fayda var. Şöyle ki, eğer bu amaç için Esc tuşu görevlendirilmişse, bu tuşa yanlış bir 2. basma olayı geri gitme anlamına gelecek ve Boot menusu açılmadan geri gidip direkt varsayılan sistem açılacaktır. Bunun için açılışta Esc tuşuna sadece bir kere basıp bekleyin. Kendimden biliyorum  :)

Dagiztanli08

benim bilgisayarım hp f10 bios ise dediğim ekran boot ekranı f9 da
ama asus için araştırma yaptığım zaman biosdan yapılıyormuş dediğim
KAYNAK;
    https://www.asus.com/tr/support/FAQ/1013017/ 

burdan usb yi seçmiyeceksiniz de kurulu dizini seçeceksiniz doğru bir kurulum olduysa orada windows vardır  zaten.

Arkadaşlar konu hakkında bilgili insanlar konuya bakıp çıkmasa cevap verse rica ediyorum çok güzel olur yardımlaşma forumumuz gelişir.