Ubuntu Kurulum Sorunu

Başlatan attackred, 15 Temmuz 2018 - 19:28:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

attackred

Ubuntu 18.04 indirdim kurdum usb'ye. Harici diskime bunu kurmak istiyorum. Ama ilk Grub'u açınca direkt olarak kapanıp ubuntu açılan ekran geliyor ve sonuncu noktada kalıyor. Tuşa basıp kapatıyorum ve öyle açıp tekrar Grub'a girip install ubuntu diyorum. Harici Diski biçimlendiriyorum başka bir şey kısmından, kurulum bitiyor.
Sorunlar:
Sonrasında yeniden başlat geldiği zaman tıklayınca donuyor kapanmıyor.
Tuşa basıp kapatıyorum açtığım zaman ubuntu olan diskimin adı sony iken anabilgisayar ssd ismi gözüküyor (samsung). Tıkladıktan sonra sistem ayarları, ubuntu, system setup olan bir alan geliyor ubuntu diyince önce mor sonra siyah ekran oluyor açılmıyor. Bu menüde e tuşu vs basarak işlem yaparsam bu sefer açılıyor ama yine kapatırken donuyor.
Önceden windows yanına kurmuştum şimdi harici diske kuramıyorum ne yapabilirim?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Temmuz 2018 - 23:34:37

Güncelleme ekliyorum:
Grub kısmında e ile açıp Linux satırına nouveau.modeset=0 yazmadan ulaşamıyorum masaüstüne.

Dagiztanli08

grup ekranından diskini sil fdisk -l ile bak disklerine ubuntuyu kurduğun diski tamamen temizle tekrar kurulum yap fakat büyük ihtimalle senin ubuntu ya yanlış boot edilmiş yada yanlış inmiş md5 kontrölü yaptın mı doğru mu inmiş diye