Ekran Kartına Uyumlu Dağıtım

Başlatan Jackyellow, 14 Temmuz 2018 - 23:01:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jackyellow

Öncelike konuyu nereye açacağımı bilemedim kusura bakmayın. Benim önemli bir sorunum var. Bilgisayarımın özellikleri aşağıdaki gibi. Bence hafif dağıtımlar için ideal. Daha önce onlarca dağıtım kullandım fakat hiçbirinde sorunu çözemedim. Hangi dağıtımı kursam yeterli performansı alamıyorum. Birkaç yeri araştırdığımda ekran kartı ile alakalı olduğunu gördüm. Yani aslında pek oyun oynamak gibi bir derdim yok fakat videolarda bile yırtılmalar,takılmalar,donmalar vs. yaşıyorum. Çok araştırmama rağmen uygun bir AMD sürücüsü de bulamadım. AMD desteği kesmiş heralde benim karta çoktan. Uzun lafın kısası şu ekran kartına uygun, sorun çıkarmayacak genel kullanımda windows gibi bir performans alacağım bir dağıtım arıyorum. Tabii bu dağıtımın yanında da uygun bir ekran kartı sürücüsü. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

2 GB Ram
İntel Pentium Dual Core E6500 2.93GHz
ATI Radeon HD6350

systmrrr

bende senden daha kotu bi sistem var ama iyi performans alıyorum. benmde ekran kartı AMD
ve kullandığım dağıtım RASPBIAN ben sana bunu öneririm.
kendi adıma konuşayım. iyi performans alıyorum. bi kaç tane de oyun oynuyorum. steam ve açık kaynak oyunlar.
memnunum sana da tavisye ederim.
aşağıdaki bağlantıdan direk kur. ben kurduktan sonra ekran kartı sürücüleri için herhangi bir kurulum yapmadım iyi performans alıyorum.

https://www.raspberrypi.org/downloads/raspberry-pi-desktop/

Jackyellow

Teşekkürler deneyeceğim. Denedikten sonra geri bildirim yaparım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Temmuz 2018 - 00:30:20

Alıntı yapılan: systmrrr - 14 Temmuz 2018 - 23:10:44
bende senden daha kotu bi sistem var ama iyi performans alıyorum. benmde ekran kartı AMD
ve kullandığım dağıtım RASPBIAN ben sana bunu öneririm.
kendi adıma konuşayım. iyi performans alıyorum. bi kaç tane de oyun oynuyorum. steam ve açık kaynak oyunlar.
memnunum sana da tavisye ederim.
aşağıdaki bağlantıdan direk kur. ben kurduktan sonra ekran kartı sürücüleri için herhangi bir kurulum yapmadım iyi performans alıyorum.

https://www.raspberrypi.org/downloads/raspberry-pi-desktop/

Şuan indiriyorum da bu dağıtımı nasıl kurmalıyım. Biraz araştırdım da bu Raspberry Pi için bir işletim sistemiymiş. Farklı bir kurulumu falan mı var yoksa Unetbootinle yazdırıp Next-Next diye mi kuruyoruz?

systmrrr

etcher ile yazdırıp kullanın
pc için olan sürüm o