Ubuntu 18.04 Kurulumunun tamamen doğru bir şekilde tamamlandığını anlamak?

Başlatan gokay, 11 Temmuz 2018 - 16:19:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gokay

Arkadaşlar bu aynı gün içerisinde 2. konum fakat içim pek rahat değil 2 senedir 16.04 kullanıcısıyım dünden beridir de 18.04 e geçmeye çalışıyorum fakat içimin rahat olmamasının sebebi şu.İlk başta rufus ile yazdırdım flash belleğe 18.04 isoyu. Daha sonra boot ettim ve kuruluma başla dedikten sonra diski sil ve yükle demek yerine 16.04 ü kaldır ve yerine 18.04 yükle dedim.İyi hoş kuruldu tüm güncellemeler ile fakat bu sefer bilgisayarı başlattığımda grub2 menusu geliyordu.BIosdan seçeneklerde : UBUNTU,UEFİ OS,GRUB seçenekleri vardı.Hangisinden başlatırsam başlatayım grub2 açılıyordu.Boot yazdığımda gruba linux kernel yüklemelisin diyordu.Neyse tekrar kurdum ubuntu baştan bu sefer diski sil kur dedim fakat yine grub2 açıldı.Try ubuntu yapıp boot-repair yaptım ve açıldı ubuntu bu sefer.Fakat bu sefer bios seçeneklerinde 3 tane ubuntu bir tane uefi os vardı uefi os ile sonu 0003 ve 0002 olan ubuntuları komut satırından sildim.Şimdi ubuntu normal çalışıyor gibi gözüküyor fakat boot süresi 16.04 den uzun geldi bana diğer konudada kilit ekranından şifreyi yazıkdan sonra masaustunun yuklenmesi 7 8 sn sürüyor diye bahsetmiştim bu sureler normalmı yoksa benim yaptıklarımda bir yanlışlık mı var bilmiyorum.Bir yerleri bozmuş olabilirim.Kendi programlarımı kurmadan önce nasıl kontrol edebilirim acaba?Tamamen doğru kurulmuş olduğunu teşekkür ederim.Cahilliğimin kusuruna bakmayın.

cosmicowl

Bilgili arkadaşlar yazsın ama kurulumda yanlış bir şey yok gibi. Sistem özelliklerini yazar mısın? Sistemin geç açılmasının nedeni bilgisayarın teknik özellikleri olabilir, eğer sistem özelliklerin düşükse animasyonları kapatabilirsin.