Android Emulator Hatası

Başlatan MaMiMo, 04 Temmuz 2018 - 14:34:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MaMiMo

Merhaba arkadaşlar. Ubuntuda yeniyim ve bilgisayarıma Android Studio kurdum. Emulatoru çalıştırırken böyle bir hata alıyorum.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

LinuxMaster

Alıntı yapılan: MaMiMo - 04 Temmuz 2018 - 14:34:18
Merhaba arkadaşlar. Ubuntuda yeniyim ve bilgisayarıma Android Studio kurdum. Emulatoru çalıştırırken böyle bir hata alıyorum.

Yazılım çalıştırıldığında sistemdeki pencere yöneticisi(kwn) ile donanım (pci) kaynak çekişmesi yaşıyor.....

Tavsiye;

Daha hafif bir pencere yöneticisi kullanmak sorunun çözümüne yardımcı olabilir.

MaMiMo

@LinuxMaster öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Hangi adımları izlemem gerek ve hangi pencere yöneticisini önerirsin.

LinuxMaster

Bu, senin tercih,kullanım tecrübesi (alışkanlık) ve zevkine kalmış bir durum.Öncellikle bu tarz yazılımları (emülatör=Benzetim) yazılımlarını ister GNU-Linux dağıtımları olsun,ister Windows OS Türevleri (Win98/Win2000/WinXP/WinVista/Win7/Win8.1/Win10) olsun kurmadan önce hangi sürüm yada dağıtımla uyumlu olduğunu araştırmak lazım gelir.

Bu hususta sana şöyle söyleyebirim ki;

Alıntı YapBen olsaydım önce yazılımın,hangi linux dağıtımında ve pencere yönetim de randımanlı olduğunu araştırırdım.Muhtemelen "MATE DESKTOP" ortamında karar kılardım.Çünkü Mate GNOME 2 tabanlıdır.

Gerisi sana kalmış, ama bence benim düşünme (yazdıklarıma) bağlı kalma bir kendince araştır.Mukayese et ve en doğru sonuca kendince ulaş....