wine repo yüklerken hata

Başlatan Floki, 27 Haziran 2018 - 21:40:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Floki

ubuntu 17.10'a wine kurmak için sitedeki depoyu giriyordum. Sanırım bir hatalı girdi yaptım. Sistem update yapmıyor. Update yapınca şu hatayı alıyorum.

E: Hatalı girdi satır 56 list dosya /etc/apt/sources.list (Component)
E: Kaynak listesi okunamadı.

Empat

Aşağıdaki komutla sources.list dosyasını yedekleyin ve yedeklendiğini teyit edin.

sudo cp -v /etc/apt/sources.list /home/$USER/

Aşağıdaki gibi bir çıktı verdiyse, sources.list dosyasının, ev dizininize kopyalanarak yedeklendiğinden emin olup, diğer işleme geçin.

'/etc/apt/sources.list' -> '/home/GirisYapmisOldugunuzKullaniciAdi/sources.list'

Ardından, aşağıdaki komutla da hatalı girdi bulunduran satırı silip, apt-get update komutunu tekrar çalıştırın.

sudo sed -i '56d' /etc/apt/sources.list && sudo apt-get update
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Floki

Hatalı repoları silince düzeldi. Teşekkür ederim.

Empat

Rica ederim. Sorununuz çözüldüyse lütfen konu başlığınızı çözüldü olarak etiketleyin. Eğer konu başlığınıza nasıl çözüldü etiketini ekleyebileceğinizi bilmiyorsanız, çözüldü başlık etiketlemesinin nasıl yapıldığı anlatılan konuya ulaşmak için buraya tıklayın.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!