Ubuntu veya linux için eğitim veren dersane

Başlatan sireno52, 19 Haziran 2018 - 23:59:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

Selam arkadaşlar ben İstanbul Pendik esenyalida ikamet ediyorum ubuntuyu kullanıyorum root olabilme harcinde paket deposundan uygulama kurabiliyorum azcok neyi nasıl yapacağımi biliyorum bilmediğim tek   şey ise içimde bir ukte dir paket deposu haricinde olan oyun veya uygulamayı kurmasını öğrenmek çok istiyorum tar uzantili veya tar bz  veya farklı uzantida sıkıştırılmış dosyaları açıp içindeki oyun veya uygulamayı kurmayı öğrenmek çok istiyorum siz oradan  yazıyorsunuz ama soru yuzyuze konusarak ogrenmek  istiyorum kurs veren  dersanede varmı bana yakın bilgisi olan varmi

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Haziran 2018 - 12:32:53

Dersane den  kurstan  vazgeçtim çevremde   yardımcı olabilecek birileri demi  yok :))  :))
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

mesute

Alıntı yapılan: sireno52 - 19 Haziran 2018 - 23:59:46
Selam arkadaşlar ben İstanbul Pendik esenyalida ikamet ediyorum ubuntuyu kullanıyorum root olabilme harcinde paket deposundan uygulama kurabiliyorum azcok neyi nasıl yapacağımi biliyorum bilmediğim tek   şey ise içimde bir ukte dir paket deposu haricinde olan oyun veya uygulamayı kurmasını öğrenmek çok istiyorum tar uzantili veya tar bz  veya farklı uzantida sıkıştırılmış dosyaları açıp içindeki oyun veya uygulamayı kurmayı öğrenmek çok istiyorum siz oradan  yazıyorsunuz ama soru yuzyuze konusarak ogrenmek  istiyorum kurs veren  dersanede varmı bana yakın bilgisi olan varmi

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 20 Haziran 2018 - 12:32:53

Dersane den  kurstan  vazgeçtim çevremde   yardımcı olabilecek birileri demi  yok :))  :))
Bu konuda Udemy de ücretsiz ve ücretli eğitim setleri var. Ayrıca Youtube'da bile rahatlıkla bulacağın tutorial ler var. Zaten ingilizcen iyi ise döküman nette çok fazla. Boşa para verme

sireno52

İşte dananın kuyruğu tam bu noktada kopuyor bende İngilizce sıfır
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

Empat

İngilizceniz 0 olsa bile, Türkçe anlatımlı, Udemy'de bulabileceğiniz, videolu anlatım halinde hazırlanmış, ortalama 3 saatlik temel Linux (Ubuntu ya da Kali) eğitimleri var. Üstelik sadece (kursların her biri) 25-30 TL* aralığında.
Aşağıdaki eğitimler bahsettiğim 25-30 TL aralığında olan temel Linux (Ubuntu) eğitimlerine bir örnek olabilir.

Ücretli olanlar:
Büşra Fenerci Temel Linux Eğitimi 2 saat (Ubuntu)
Cemal Taner Temel Linux Eğitimi 3 saat (Ubuntu)
İlker Ertuğrul Temel Linux Eğitimi 3 saat (Ubuntu)

Ücretsiz olanlar:
Volkan Taşçı Temel Linux Eğitimi 1,5 saat (Ubuntu)

Not: Yukarıdakiler hariç 2 tane ve her biri 12 saat olan eğitimler de var. Fiyatları aynı fakat bir firma tarafından veriliyor bu eğitim. Bu iki tane 12 saatlik Linux eğitimleri olan firmayı ve Linux eğitimlerini, para israfı etmemeniz açısından tavsiye etmiyorum. Biraz araştırma yaparsanız veya eğitimin birisini alırsanız neden tavsiye etmediğimi anlayabilirsiniz.

* -Benim değerlendirmeme göre- Udemy'nin kullandığı pazarlama stratejisi siteyi yeni tanıyanları veya bazı konularda bilgisiz olanları avlamak üzere kurulmuş. Eş zamanlı olarak ya da kısa bir zamanda Udemy'e başka bir tarayıcıdan ya da gizli sekmeden girerseniz, çoğu zaman ve çoğu kursun fiyatlarının değiştiğini görürsünüz. Udemy'ye kurs yükleyen eğitmenler belirlediği fiyatın dalgalanıp dalgalanmayacağını (en düşük 24.99 en yüksek 99.99 TL -en yüksek fiyatı yanlış hatırlıyor olabilirim-) belirleyebilir ve isterse belirlediği istediği fiyat sabit olarak kalabilir. Bu basit bir pazarlama stratejisidir ve istediğiniz bir kursu gizli sekmeden ya da başka bir tarayıcıdan girip satın almak herhangi bir suç kapsamına girmez.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

afeser

Kurs bilmiyorum da README dosyaları işine yarayabilir.
Normalde;

./configure
make
make install

eğer CMake tarzı paket gerekliyse Makefile dosyasını CMake ile oluşturuyorsun.

Bunun haricinde benim de çok bilgim yok, ancak direk istediğin paketleri kurarak pratik yapabilirsin.

Mesela MegaFuse kütüphanesini kurmak için 2 saat uğraşmıştım, onu root erişimi olmadan kurmayı deneyebilirsin.
Gelecek illa ki gelecek, önemli olan kimin getirdiği...