[Çözüldü] The system is running in low-graphics mode hatası

Başlatan ruhsuz.3, 19 Haziran 2018 - 14:18:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ruhsuz.3

Merhaba arkadaşlar
Ekran kartını güncelledim bilgisayarı yeniden başlattım ve bu hata geldi birkaç konuda benzer hataların çözümlerini denedim ama hatayı düzeltemedim yardımcı olursanız sevinirim

systmrrr

ruhsuz.3

Dosyanın içi boş

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Haziran 2018 - 16:14:47

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Haziran 2018 - 16:45:39

http://i.hizliresim.com/7DPYBL.jpg

systmrrr

bazı yerlerde ubuntu-desktop tekrar kurunca duzeldigi soyleniyor. sunu dener msnz?
dikkat yuksek boyut dosya cekebilir. kota varsa dikkatli olun

sudo apt update
sudo apt install --reinstall ubuntu-desktop
sudo reboot

deneyip sonucu yazar msnz?

NOT:: eger komut yazarken hata alırsanız şunu yazın;
sudo dpkg --configure -a

ruhsuz.3

Dediğimizi yaptım tekrar başlattıktan sonra oturum açarken kullanıcı adı sifremi girdikten sonra ekran kararip geri oturum açtığım sayfaya atıyor.

Empat

Merhaba.
Oturum açma sayfasında gerekli bilgileri girdikten sonra tekrar oturum açma sayfasına geri atma sorunu gibi basit sorunlarda, öncelikle forumda ilgili sorunun konusu açılmış mı?, ilgili sorunun konusu açıldıysa sorunu nasıl çözmüşler?, soruna özel çözüm konusu
var mı?
diyerekten araştırma yaparsanız daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz. Bu konudaki çözüm yolunu uygulayabilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

ruhsuz.3

Bunu denemistim zaten olmamıştı ama tekrardan denedim ve gene olmadı yinede teşekkürler

Empat

Gnome masaüstü ortamı kullanıyorsanız aşağıdaki komutu;
sudo apt-get install --reinstall gdm3
Unity masaüstü ortamı kullanıyorsanız aşağıdaki komutu çalıştırın.
sudo apt-get install --reinstall lightdm
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Empat

Hata çıktısında yapmanız gereken işlemi belirtmiş size. Aşağıdaki komutu çalıştırın ve gerekli işlem tamamlandıktan sonra sudo apt-get install --reinstall lightdm  komutunu çalıştırın.
sudo apt-get update --fix-missing

ruhsuz.3

Dedigiklerinizi yaptım ama hala hata alıyorum
http://www.directupload.net/file/d/5124/wjjny2cc_jpg.htm

Empat

Terminal üzerinden aşağıdaki komutla bağlandığınız yansıları bulunduran sunucuyu değiştirip sudo apt-get update --fix-missing komutunu çalıştırmayı tekrar deneyin.
sudo sed -i 's/tr.archive/nl.archive/g' /etc/apt/sources.list
Eğer çalışırsa şu konuda verilen komutların çıktılarını atar mısınız ?

ruhsuz.3

Empat

Sed aracında herhangi bir hata vermediyse komut çalışmış demektir. Aşağıdaki komutları sırasıyla çalıştırıp apt-get update'i onarmayı, onarılırsa giriş ekranı yöneticisini tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Giriş ekranı yöneticinizi tekrar yükledikten sonra sudo service lightdm start komutuyla çalıştırabilirsiniz.

Girmeniz gereken komutlar sırasıyla:

sudo apt-get update --fix-missing

sudo apt-get update && sudo apt-get install --reinstall lightdm

sudo service lightdm start

Eğer giriş ekranınız açıldıktan sonra tekrar aynı ekrana geri atma sorununu yaşarsanız aşağıdaki komutla -eğer varsa- dosyalarınızı yedeklemek için başka bir giriş yöneticisi yükleyebilirsiniz. Dosyalarınızı yedekledikten sonra en basiti format atmak. Format atmak istemezseniz, deneyebileceğiniz bir temel düzey işlem daha var. Ekran kartı driver'larını değiştirmek gibi. Eğer format atmadan onu da denemek isterseniz söylemeniz yeterli. Buradan yardımcı olurum.
Sorun hakkında bilgi vermek gerekirse, bu sorunla karşılanların sayısı pek az değil. Fakat net bir çözümü bilinmiyor maalesef. Unity masaüstü ortamının giriş yöneticisi olan lightdm'in etkilendiği işlemler bu sorunun bir kaynağı olabiliyor.

Başka bir giriş yöneticisi yüklemek isterseniz kullanacağız komut: (Gnome'nin giriş yöneticisini yükler)

sudo apt-get install gdm3

Yükledikten sonra aşağıdaki komutla aktif hale getirip çalıştırabilirsiniz.

sudo systemctl disable lightdm && sudo systemctl enable gdm3

sudo service gdm3 start

ruhsuz.3

Herşeyi batırdım lightdm nin üstüne gdm3 ü yükledim ve tekrar başlattıktan sonra ekran gidip geliyor sadece terminale girebiliyorum terminalde masaüstüne geçmeyi denediğimde ekran donup kalıyor ve daha yeni kullanmaya başladım format atmayı bilmiyorum gösterirseniz sevinirim.

Empat

Terminal çalışıyorsa sıkıntı yok. Sistemi açınca masaüstüne ulaşmayı denemeden aşağıdaki komutlarla lightdm'i sistemden tamamen kaldırıp gdm3'ü aktifleştirebilir ve başlatabilirsiniz.

sudo apt-get --purge remove lightdm
sudo apt-get autoremove
sudo systemctl service gdm3 enable && sudo service gdm3 start
Eğer ekranın donup kalması vb. durum olursa sistemi kapatıp açarak giriş ekranına düşmeyi bekleyin. Arayüz açılmazsa tekrar bilgisayarı kapatıp açın ve açarken terminale ulaşın. Ardından şu konuda verilen komutların çıktılarını atın lütfen. Geriye deneyebileceğimiz ekran kartı sürücüsünü değiştirmek kalıyor. Yukarıdaki verdiğim bağlantıdaki sayfada bulunan komutlar, ekran kartınız ve sürücünüz ile ilgili detayları çıktı verir.

Ek olarak demek istediğim bir şey var. Ubuntu'da format atmak zahmetli ve zor değildir. Bu sorunun, denenebilecek temel şeyleri deneyerek kolay kolay çözüme ulaşabileceğini sanmıyorum. Yine de sizin kararınız. Denenebilecekleri denemek istiyorum derseniz yardımcı olurum.

ruhsuz.3

Uzun bir süre cevap veremedigi m için üzgünüm dediklerini yaptım olmadı ve çıktı atamıyorum

ruhsuz.3

sorunu çözdüm kapalı kaynak sürücüyü silip açık kaynak sürücüye dönünce ubuntu açıldı yardımlarınız için teşekkür ederim.