Güncellemeden Sonraki Sorunlar

Başlatan 4lp3r, 04 Ocak 2020 - 22:19:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

4lp3r

Merhaba ubuntu 18.04 LTS kuralı neredeyse 2 ay oldu..1 hafta önce ilk önce güncellemeler,yazılımlar,syntapict falan açılmıyordu,iki gün sonra internet bağlantısı da gitti ihtiyacım var programlama dili öğreniyorum.(güncelleme geldiğinde 3-4 kez reddetmiştim bir alakası var mıdır ?) (internet driver kurmayı da denedim o da kurulmadı..)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

illedelinux

Güncelleme yapmalısınız, çakışmalara maruz kalma riski güncelleme riskinden daha fazladır.
Şayet her ikisi de çözüm olmuyorsa son olarak yeniden kurulum yapın.

Ek olarak, ben ilk sıralar farklı bölümlere iki sistem kuruyordum, birinde sorun olsa dahi aksama olmuyordu, önemli işleriniz varsa siz de öyle yapabilirsiniz.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

4lp3r

Alıntı yapılan: illedelinux - 04 Ocak 2020 - 23:53:39
Güncelleme yapmalısınız, çakışmalara maruz kalma riski güncelleme riskinden daha fazladır.
Şayet her ikisi de çözüm olmuyorsa son olarak yeniden kurulum yapın.

Ek olarak, ben ilk sıralar farklı bölümlere iki sistem kuruyordum, birinde sorun olsa dahi aksama olmuyordu, önemli işleriniz varsa siz de öyle yapabilirsiniz.
Yanıtınız için teşekkür ederim..
Pc de önemli işlerim oluyor ama aşırı da değil.İki farklı bölümde iki farklı sistemi anlamadım?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

illedelinux

Alıntı Yapİki farklı bölümde iki farklı sistemi anlamadım?

Diskten kurulum için iki tane en az 40-50MB boyutunda ext4 formatında bölüm ayırıyorsunuz, her birine Ubuntu veya başka dağıtım kuruyorsunuz, böylece iki tane sisteminiz oluyor, birinde sorun olduğunda işiniz duraksamaması için diğerine geçiyorsunuz. Ayrıca sorun olan bölümü sağlam bölümden onarma imkanı da oluyor, özgür yazılım dünyasında seçenekler bol.
GNU/Linux kullanmıyorum, onu yaşıyorum...

Empat

Merhaba.

Lütfen iletinizde, konu içeriğiyle alakasız kalıplar (yardım, acil yardım, yalvarırım vb.) kullanmamaya özen gösterin.

Konudaki iletinizin içeriğinizi düzenledim.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!