[Çözüldü] Webcam zoom yapma uygulaması yardım ?

Başlatan Rapit, 24 Aralık 2019 - 15:40:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Rapit

Merhaba sevgili dostlar,

Bir süredir farklı dağıtımlar deniyorum, bu işlerle uğraşmaktan da acayip keyif aldığımı belirtmek isterim, öncelikle tüm aileye teşekkürü bir borç bilirim, gerçekten müthiş bir bilgi havuzu mevcut burada.

Benim bir problemim var, A4 Tech PK-910H Webcam Full Hd web kamerasına sahibim, zaman zaman zoom adlı uygulamada görüntülü görüşme yapıyorum ve web sitesinde kameramı aktif ederek oturumlara katılıyorum.

Windowsta IM Magician diye bir uygulama var idi kamera açıldığında bu uygulamada devreye girip kameraya efekt ve zoom (yakınlaştırma) işlemi yapabiliyordum ama arıyorum arıyorum mx linux ve ubuntu üzerinde çalıştırabileceğim bu tür bir uygulama bulamadım, bir çok yerde "guvcview" adlı uygulamadan bahsediliyor fakat içerisinde yakınlaştırma harici her şey mevcut, webcam ile görüşme esnasında her hangi bir terminal komutu ile veya bir uygulama ile webcam'in zoom yapması yakınlaştırması işlemini gerçekleştirebilirmiyim, benim için çok önemli bir ihtiyaç ve öylede olacak uzun süreler.

Yardımcı olan dostlara şimdiden çok teşekkür ederim, sağ olun var olun <3

sinan54

Bu konuda pekbi bilgim yok ama aşağıdaki programı incelemenizi öneririm.Linux dağıtımlarının çoğu yazılım depolarından indirme seçeneği var.(biraz eski sürüm olabilir)
https://obsproject.com/tr

burakerkus

[mention=650777]@Rapit[/mention] Hocam işine yarar mı bilmiyorum ama Vlc de yapılabiliyor. İlk olarak Vlc player'ı kuruyoruz.

Daha sonra ctrl + c yapıyoruz ve karşımıza şöyle bir ekran gelicek.

Bunlar seçili olsun.

Daha sonra oynat deyin ve görüntü menüsünden yakınlaştır diyebilirsiniz.

Hocam şimdi @sinan54 arkadaşımızın dediği OBS'yi indirdim ve denedim aradığınız işlemleri yapabiliyorsunuz örneğin Vlc de benim gibi yaptıktan sonra OBS studio da ister Vlc nin webcam görüntüsünü ekleyin hemde masaüstünüzü paylaşın veya pencerenizi şimdi 5 dk kurcaladım ve istediğinizi büyük ihtimal OBS de yapabilirsiniz.
YAŞASIN VATAN YAŞASIN TÜRK MİLLETİ

Empat

Sorununuz çözüldüyse, forum düzeninin sürdürülebilirliğine katkı sağlamak için, konu başlığınızı [Çözüldü] olarak işaretlemenizi rica ediyoruz.

Başka bir sorunun yanıtını bulamazsanız ya da bir sorunla karşılaşırsanız, yeni bir konu açabilirsiniz.

İyi forumlar.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Rapit

Çok teşekkür ederim güzel cevaplarınız için, deneyemedim henüz çünkü halen sistemi *kararlı çalıştıramamaktayım, yeni bir konu açacağım destek için.  Sistemde geziyorum bir süre son donuyor, video izliyorum donuyor. Ubuntuyu kaldırdım mx linux kurdum onda da aynı şey oluyor, galiba driverlar ile ilgili ama beceremedim pek yapmayı :\ ana kartımdaki dahili ekran kartı ve ses kartında sorun var, biostan onları iptal ettim tekrar yükledim vs. driver güncellemeye çalıştım ve kendimi bir süre sonra 3-4 saatin ardından terminalde saçma sapan işler yaparken buldum, sonra sistem boot da olmadı tekrar sil tekrar yükle, 1 haftadır bununla uğraşıyorum :\

Empat

[mention=650875]@Rapit[/mention] adlı üyenin isteği üzerine konunun kilidi kaldırıldı.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!