[Çözüldü] Adobe Programları

Başlatan kafr, 17 Haziran 2018 - 18:51:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kafr

Arkadaşlar merhaba,

Bir kaç yerde denk geldim ama ne kadar doğru bilmiyorum. Linux üzerinde Adobe Illustrator ve Photoshop programlarını kurabilir miyim? Kurulabiliyor ise sağlıklı çalışıyor mu?

Empat

Merhaba.
Linux'a wine yazılımı aracılığıyla Adobe yazılımlarını ve diğer Windows'da çalışan yazılımları kurabilirsiniz. Fakat her zaman kararlı çalıştığı söylenemez. Linux'a wine aracılığıyla kurduğunuz Windows uyumlu Adobe yazılımları, Windows'a kurulan Windows uyumlu Adobe yazılımlarına göre daha kararsız ve hatalara elverişli bir şekilde çalışır. Adobe Photoshop CC 2018 yazılımının Gnu / Linux sistemde wine yazılımı aracılığıyla çalıştırılması testi sonuçları için buraya diğer Adobe ve grafik tasarım yazılımlarının test sonuçları için buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.
Ek olarak; Gnu / Linux işletim sisteminde Windows'da kullandığınız hemen hemen her programın bir muadili vardır. Windows'taki yazılımların Linux'taki muadillerinin listelendiği sayfaya gitmek içinse, buraya tıklayabilirsiniz.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

kafr

Alıntı yapılan: Empat - 17 Haziran 2018 - 20:13:06
Merhaba.
Linux'a wine yazılımı aracılığıyla Adobe yazılımlarını ve diğer Windows'da çalışan yazılımları kurabilirsiniz. Fakat her zaman kararlı çalıştığı söylenemez. Linux'a wine aracılığıyla kurduğunuz Windows uyumlu Adobe yazılımları, Windows'a kurulan Windows uyumlu Adobe yazılımlarına göre daha kararsız ve hatalara elverişli bir şekilde çalışır. Adobe Photoshop CC 2018 yazılımının Gnu / Linux sistemde wine yazılımı aracılığıyla çalıştırılması testi sonuçları için buraya diğer Adobe ve grafik tasarım yazılımlarının test sonuçları için buraya tıklayarak ilgili sayfaya gidebilirsiniz.
Ek olarak; Gnu / Linux işletim sisteminde Windows'da kullandığınız hemen hemen her programın bir muadili vardır. Windows'taki yazılımların Linux'taki muadillerinin listelendiği sayfaya gitmek içinse, buraya tıklayabilirsiniz.

Alternatiflerden pek ümidim yoktu ancak biraz araştırınca gayet iyi gelişmiş programlar gibi görünüyor. Liste için teşekkür ederim :)

.py

Benim nacizane fikrim Photoshop un yerini hiçbir alternatifi tutmaz.

Empat

Rica ederim. Dediğim gibi Linux'ta, Windows'ta çalışan Adobe yazılımlarının alternatifleri bulunmakta fakat grafik tasarım alanında kendinizi hep ilerletmeyi ve grafik tasarıma iş hayatınızda yer vermeyi düşünüyorsanız Linux'un yanına Windows kurup, ilgili Adobe yazılımlarını yükleyip Adobe yazılımları üzerinden devam etmenizi tavsiye ederim. Bu alandaki firmaların çoğunun Linux'taki muadil grafik tasarım yazılımlarına hoş bakabileceğini düşünmüyorum.
Ayrıca sorununuz çözüldüyse veya çözüldüğünde lütfen konu başlığınızı çözüldü olarak etiketleyin. Eğer konu başlığınızı nasıl çözüldü olarak etiketleyebileceğinizi bilmiyorsanız, öğrenmek için buraya tıklayın.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!

Source

https://github.com/corbindavenport/creative-cloud-linux adobe programlarını kolay kurabilmek için bir betik geliştirilmiş burdan kurabilirsin. Ben kullandım gayet güzel çalıştırıyor.

bugra9

@deniztopal'ın isteği üzerine konunun kilidi kaldırıldı.

Empat

Konunun kilidinin kaldırılması üzerinden 3 gün geçmiş ve hala @deniztopal veya başka bir üye konuya herhangi bir yanıt yazmamış.

Bu durumda konuyu kilitlemeyi uygun buluyorum.

Eğer yanıt yazmak isterseniz, kilit açma isteği göndermekten çekinmeyin.

deniztopal

selamlar linux mint 19.1 xfce kullanıyorum

Alıntı yapılan: Source - 19 Haziran 2018 - 09:40:40
https://github.com/corbindavenport/creative-cloud-linux adobe programlarını kolay kurabilmek için bir betik geliştirilmiş burdan kurabilirsin. Ben kullandım gayet güzel çalıştırıyor.

Adobe creative cloud'u yükledim başarılı bi şekilde ama giriş yapmaya kalktığımda böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Güncel olarak Creative cloud kurup kullanabilen arkadaşlar var mı?
Adobe teknik desteği de denedim fakat bir sonuç çıkmadı. Firewall ayarlarıyla da olabilecek bütün kombinasyonları denedim sonuç aynı.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

krwlng

@deniztopal Yanlış hatırlamıyorsam Adobe CC için arkaplanda çalışan bir servis vardı, bu servis çalışmadığı zaman programlar açılmıyor veya bu tip hatalar veriyordu, onu araştırabilirsiniz, wine öykünücüsü üzerinde adobe servislerinin çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

deniztopal

Empat

@deniztopal'ın isteği üzerine konunun kilidini kaldırıldı.

deniztopal

Üzerinden o kadar uzun zaman geçmiş ki neden tekrar açtırma isteği gönderdiğimi hatırlayamadım. Sorduğum soruya da [mention=639276]@Source[/mention] 'den cevap bekliyordum onun da uzun zamandır aktif olmadığını anlıyorum. Şu an Adobe'un  açık kaynak kodlu işletim sistemlerine destek vereceğini düşünmemekteyim.  Ha yine ben yaptım oldu diyen varsa yazsın tabi.

Empat

[mention=651014]@deniztopal[/mention]
Forum yönetiminde garip bir şekilde eski kilit açmak istekleri görünmeye başladı. 1 yıla yakındır forum yetkilisiyim, o zamanlar görünmüyordu oysaki.