[Çözüldü] Android lg g2 telefonu kubuntuya yedeklemek ?

Başlatan pitikiti, 16 Haziran 2018 - 09:18:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pitikiti

Kubuntu 18.04 kullanıyorum webde araştırdığımda android teli bilgisayara yedeklemek konusunda hiç program yok.
İlla wine kurup windows programlarınamı yönelmem lazım. Varmı telefonunu ubuntuya yedekleyen arkadaşlar bilgi verebilirmisiniz.

Lg g2 tel içindeki lg backup ile ilkönce telefona yedekledim ardından teldeki dosyayı lg backup klsörünün içinden bilgisayara kopyaladım. Tele format attım.
Ardından tekrar bilgisayara bağlayıp yedek dosyasını aynı klasöre kopyaladım. Bazı ayarlar yüklemesi başarısız olsada teldeki uygulamalar ve diğer ayarları kurtardım.
En azından lg g2 için böyle bir çözüm yolu oldu.

İnsanlarmı hikayeleri anlatır hikayelermi insanları ?

Empat

Telefonunuzda oluşturduğunuz backup dosyalarını, Google Drive veya Yandex Disk gibi dosya depolama platformlarına ücretsiz* yükleyebilir ve bilgisayara girip yüklediğiniz platformdan indirebilirsiniz. Bu şekilde yedekleriniz, hem bilgisayarınızda hem de güvenli bir sunucuda depolanmış olur. Ben yedeklemem gereken her şeyi, hem Drive'da hem Yandex Disk'te hem de laptopumda yedekliyorum.

*Google Drive ve Yandex Disk bulut depolama hizmetleri size dosyalarınızı depolamanız için ücretsiz olarak, 15 GB depolama alanı verir ve bulut depolamada çok tercih edilenler arasındadır.
Everything for me is just Peace - Love - Coding. Also, as they say: I am a programmer, I have no life!