Fedora 27 açılırken takılı kalıyor

Başlatan afeser, 14 Haziran 2018 - 19:38:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afeser

Merhaba, Fedora 27 işletim sistemim var, 4.16.12-200.fc27.x86_64. Açtıktan sonra sistem bazen fedora başlangıç ekranında takılı kalıyor, son 4 kernelden beri böyle bir sorun var ancak neden anlayamadım, günlüklerde bir şey bulamadım.

Sistem bazen başarılı başlıyor bazen ise takılı kalıyor.

Son 2 başarısız boot loglarını ekliyorum.

Not : Çok uzun olduğu için buraya ekledim mesaja sığmadı.

Teşekkürler...
Gelecek illa ki gelecek, önemli olan kimin getirdiği...

Altaylardan_Gelen_Atlı

Şunu bir deneyelim ;

root olun (su)

dnf update mesa* --enablerepo=*testing --refresh

sonrada ;

dnf update

ve son olarak BIOS güncellemelerini kontrol edeli ( inxi -M )
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

localhost

botloglaritext2'de Sistemin asagidaki dosyalar ile sorun yasiyor. Bios güncellemesi yapman lazim. Suanki BIOS sürümün BIOS X555UB.301 02/20/2017 daha üstü varsa kur. Wlan icin kernel sanirim "wlp3s0" modulü calistiramiyor. Ardindan bütün modulleri kernele linklemeye calisiyor. 
gdm
Jun 14 19:15:16 localhost.localdomain gnome-session[1059]: Unable to init server: Could not connect: Connection refused
Jun 14 19:15:16 localhost.localdomain gnome-session-f[1253]: Cannot open display:
Jun 14 19:15:16 localhost.localdomain gsd-printer[1242]: GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.ServiceUnknown: The name org.gnome.SessionManager was not provided by any .service files
Jun 14 19:15:16 localhost.localdomain gdm-autologin][1035]: pam_unix(gdm-autologin:session): session closed for user afeser

Network Manager Wlan
Jun 14 19:15:55 localhost.localdomain NetworkManager[915]: <error> [1528992955.8657] sup-iface[0x55bede7cad20,wlp3s0]: error adding interface: Timeout was reached
Jun 14 19:15:55 localhost.localdomain NetworkManager[915]: <info>  [1528992955.8658] device (wlp3s0): supplicant interface state: starting -> down

BIOS " Asagidaki hatanin sebebi Nvidia ve OC la alakasi olma ihtimali yüksek.
Jun 14 19:16:01 localhost.localdomain kernel: watchdog: BUG: soft lockup - CPU#1 stuck for 23s! [modprobe:1119]
Jun 14 19:16:01 localhost.localdomain kernel: Modules linked in:

Edit.
https://www.intel.de/content/www/de/de/support/articles/000005511/network-and-i-o/wireless-networking.html Wlan karti icin sürücün varsa kurmayi deneyebilirsin.
Linux LPIC1 - MCSA

afeser

[mention=639199]@Altaylardan_Gelen_Atlı[/mention], hocam dediğinizi yaptım ancak bir gelişme olmadı yeni çekirdek yüklendi sadece, BIOS sürümünü de denedim ancak zaten en yeni güncellemedeydi.

[mention=639215]@localhost[/mention], hocam buradaki en yakın tarihli BIOS güncellemesini kullanıyorum zaten, flash attığımda BIOS güncellemeye izin vermiyor.

Sürücüyü verdiğiniz sitede bulamadım ancak lwfinger reposundan kurulum yaptım ancak sonuç yine değişmedi.(yeni günlükler)

Kusura bakmayın yeni yazabildim internet erişimim yoktu...

Altaylardan_Gelen_Atlı

Şimdi farklı bir şey deneyelim :)

Açılış dişlisinden Gnome değilde onu X.org yapıyoruz bir süre böyle deneyelim. ( soruna çözüm olduğu durumlar olmuş )

ve wifi içinde harici bir usb adaptör ben bazı sorunları ( ben şahsen :) denediğim diğer linux sistemlerde ) adaptörle aşıyordum ( adaptörün 300 mhz olmasını öneririm )
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

afeser

[mention=639271]@Altaylardan_Gelen_Atlı[/mention], hocam dediğinizi yaptım birkaç kez de açıp kapattım şimdilik sorun çözüldü gibi.

Ekstra olarak da nouveau'yu kaldırmayı düşünüyorum donmaya sebep olduğu için. Sayfalarca loga sahip :
localhost.localdomain kernel: nouveau 0000:01:00.0: fifo: SCHED_ERROR 20 []